Nasi wpływowi związkowcy

  Nasi wpływowi związkowcy

  Agnieszka Dziaman

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Pozostali finaliści.
  1/3
  przejdź do galerii

  Pozostali finaliści.

  Pierwsze miejsce przypadło Marii Olszak-Winiarskiej, szefowej lubelskich struktur Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

  - Wyniki plebiscytu to dobry materiał do badań socjologicznych - żartowała wczoraj Olszak-Winiarska, komentując informację o swoim zwycięstwie. - Wolałabym jednak być utożsamiana bardziej ze skutecznością, a nie wpływami.

  Czy szefowa lubelskich pielęgniarek jest skuteczna?
  Osiem lat temu przewodnicząca razem z koleżankami ze związku okupowały siedzibę Lubelskiej Kasy Chorych. Kobiety spędziły tam całe Boże Narodzenie. Opuściły placówkę, kiedy było już pewne, że szef kasy straci stanowisko, o co właśnie walczył związek.

  - Udało się, bo w grupie jest siła - podsumowała wczoraj tamte wydarzenia liderka naszego plebiscytu. - Teraz też wygrałam tylko dzięki poświęceniu moich koleżanek.

  Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajął Marian Król, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego "Solidarności", który od sześciu lat kieruje regionalną "S". Związkowiec był wyraźnie zadowolony z tak wysokiej pozycji. - Ale zarówno formalną, jak i realną władzę sprawują mimo wszystko politycy - zastrzegał jednocześnie.

  Na podium znalazł się także Andrzej Bieńko, dyrektor lubelskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jest on również członkiem prezydium władz PSL i szefem struktur tej partii w Lublinie.

  Tuż za podium znalazł się Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS Rady Miasta Lublin, który zajął tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce. Szef klubu PiS w Radzie Miasta przez wiele dni zdecydowanie prowadził w naszym plebiscycie. Czy wynik, jaki uzyskał, był więc dla niego za-skoczeniem? - Powstrzymam się od wszelkich komentarzy. Chciałem jedynie pogratulować zwycięstwa kontrkonkurentom - powiedział wczoraj Piotr Kowalczyk.

  Za rok kolejny ranking na najbardziej wpływową osobę w Lublinie.

  Mamy nagrody dla dziesięciu Czytelników, którzy wzięli udział w naszym plebiscycie i nadesłali najciekawsze uzasadnienia wskazanych przez siebie kandydatur. Otrzymują je: Krystyna Kluska z Łęcznej, Zenobia Michalczyk z Kraśnika, Jan Bieski z Warszawy, Anna Makuch z Kraśnika oraz Zbigniew Gąszczyk, Jerzy Bednarski, Krzysztof Bara-nowski, Halina Poturaj, Grażyna Kossowska, Michał Sztajer z Lublina. Zapraszamy po odbiór do redakcji.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo