Z nadejścia zimy cieszyły się tylko dzieci

  Z nadejścia zimy cieszyły się tylko dzieci

  K, PAF, MO

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Kataklizmu nie było, ale jak przewidywali synoptycy weekendowe opady śniegu dały nam się we znaki.
  Największe, blisko metrowe zaspy pojawiły się na Roztoczu - informował dyżurny Zarządu Dróg Powiatowych w Tomaszowie Lubelskim. To skutki silnego wiatru nawiewającego śnieg z pól. W samym mieście nie było tak źle . W niedzielne południe pokrywa śniegu miała grubość ok. 10 cm.

  Poranny pomiar w Obserwatorium UMCS na pl. Litewskim wskazał 9 cm przy temperaturze minus 0,7 st. C. Stacja IMGW na Radawcu zanotowała średnią grubość 12 cm. Wczoraj w ciągu dnia znowu sypnęło, ale wszystkie miejskie drogi były przejezdne.

  - Kłopot mają mieszkańcy małych uliczek, ale sytuacja nie jest tragiczna - powiedział dyżurny Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

  Na drogach Lublina pojawiło się ok. 15 solarek i piaskarek z pługami.

  W czasie weekendu doszło w regionie do wielu wypadków. Zginęło siedem osób.  Nasza sonda

  Czy również i w tym roku zima zaskoczyła drogowców?  Tomasz Karaś

  Być może drogowcy nie mają dostępu do radia i TV, dlatego nie przygotowali się na przyjście zimy. Wczoraj widziałem tylko jedną piaskarkę. Jezdnie były śliskie.

  Joanna Godzień

  Jak zwykle, zima zaskoczyła drogowców. Poza tym również służby porządkowe miasta. Wczoraj kilka razy wywinęłam orła, ponieważ chodniki nie zostały posypane piaskiem.

  Alicja Gorczewska-Obara

  Zapowiadali kilka dni temu, że w tym roku nie dadzą się zaskoczyć, że są przygotowani. I znowu się nie udało. To już taka niechlubna tradycja.

  Jerzy Żuławski

  Wszyscy przygotowali się na przyjście zimy, drogowcy również. Koniec listopada oznacza zmianę aury. Należy wcześniej zrobić zimowe zapasy i zadbać o ciepłe obuwie.

  Joanna Starszewska

  Przyzwyczailiśmy się do tego, że w pierwszych dniach zimy drogowcy reagują z opóźnieniem. Ulice i chodniki powinny być znacznie lepiej odśnieżone.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo