Lublin nagrodzony Flagą Europy

  Lublin nagrodzony Flagą Europy

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  - To bardzo ważny dzień dla Lublina. Odbieramy honorowe wyróżnienie Rady Europy, odnawiamy też umowę o partnerstwie z Nancy, co ma miejsce w 20. rocznicę nawiązania współpracy między obu miastami - podkreślał w sobotę Adam Wasilewski, prezydent Lublina, na gali, która odbyła się w Trybunale Koronnym.
  Rada Europy przyznała Lublinowi Flagę Honorową w kwietniu tego roku. W sobotę nastąpiło jej uroczyste wręczenie. - Wyróżnienie jest uznaniem wysiłków i zaangażowania władz miasta w międzynarodową współpracę i propagowanie idei zjednoczonej Europy. Mam zaszczyt wręczyć ją w imieniu 800 milionów mieszkańców 27 siedmiu krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej - podkreśliła Danuta Jazłowiecka, wiceprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. I dodała:

  - Lublin rozpoczął swoją drogę do integracji europejskiej przed ponad 400 laty od aktu unii lubelskiej i powrócił na tę ścieżkę współpracy międzynarodowej 20 lat temu, podpisaniem aktu partnerstwa z Nancy.

  - Były to lata dobrej współpracy, emocji i szczęścia. Z przyjemnością przedłużam ten okres na kolejnych dwadzieścia lat - podkreślał Andre Rossinot, mer Nancy.

  Nancy było pierwszym miastem, z którym Lublin podpisał umowę o partnerstwie. - Obecnie ta lista obejmuje 17 miast - wyliczał prezydent Wasilewski.

  W sobotniej gali wzięli udział przedstawiciele kilku miast partnerskich i zaprzyjaźnionych z Lublinem, m.in. Delmenhorst, Muenster, Łucka, Iwano-Frankowska.

  Flaga Europy to wyróżnienie o charakterze prestiżowym. Jest niezbędnym etapem do uzyskania kolejnych insygniów europejskich: Plakietki i Nagrody Europejskiej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo