Iskrzy i Trzaska w Centrum Kultury

  Iskrzy i Trzaska w Centrum Kultury

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Nie będzie ani cienia przesady, ani krzty bałwochwalstwa w stwierdzeniu, że Mikołaj Trzaska to jeden z najwybitniejszych żyjących polskich muzyków.
  Jest nim wcale nie dlatego, że grał w kultowej Miłości, która ponad 15 lat temu wyznaczała standardy młodego polskiego jazzu, zwanego wtedy yassem.

  Nie decyduje o tym też lista współpracowników jazzmana. Choć nazwiska takie jak Brötzmann, McPhee, Vandermark, Giardullo, Andruchowycz, Bowie, Wirkus, a z krajowych: Tymański, Mazolewski, Oleś mogą robić wrażenie na miłośnikach współczesnej muzyki.


  Saksofonista nie zasłużył też na to określenie bezkompromisową postawą wobec show-businessu, jazzowego światka i sztuki w ogóle. Mimo iż nieuleganie presjom i modom zasługuje na uznanie.

  W przypadku Trzaski jedynym kryterium decydującym o przynależności do elitarnego grona "luminarzy polskiej muzyki" jest jego talent muzyczny. Trzaska wciąż imponuje nowatorstwem, świetną techniką, otwartością na inne style muzyki i inne rodzaje sztuki (koncertował np. z Marcinem Świetlickim i Andrzejem Stasiukiem).

  Na koncercie w Centrum Kultury w sukurs przyjdą mu nie byle jacy zawodnicy: awangardowy perkusista z Wysp Mark Sanders i duński basista Peter Friis-Nielsen.

  Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, środa, godz. 18.30, bilety: 20 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo