MKS Selgros Lublin dwukrotnie lepszy od Olimpii-Beskid Nowy Sącz

Piłkarki ręczne mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin przygotowują się do zaplanowanego na początek września startu sezonu 2015/16 PGNiG Superligi. W czwartek podopieczne Sabiny Włodek dwukrotnie zmierzyły się przed własną publicznością z Olimpią-Beskid Nowy Sącz i dwukrotnie pokonały rywalki 37:27 i 29:22. Dzisiaj o godzinie 11 i 17.30 w hali na Globusie, MKS Selgros dwukrotnie będzie sparował z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Wstęp na oba mecze jest bezpłatny.

Pierwsze 15-minut pierwszego spotkania było wyrównane. Po kwadransie, lublinianki, które po raz pierwszy grały strefą 3-2-1 w obronie, zaczęły systematycznie powiększać przewagę i do szatni schodziły przy stanie 21:14. Po zmianie stron, MKS Selgros cały czas dominował i ostatecznie pewnie zwyciężył 37:27. Warto dodać, że cztery gole dla przyjezdnych zdobyła Dagmara Nocuń. 19-letnia skrzydłowa została wypożyczona do zespołu z Nowego Sącza.

Druga popołudniowa potyczka to najpierw prowadzenie Olimpii-Beskid 3:1, w czym duża zasługa Nocuń, która w sumie aż siedmiokrotnie pokonywała lubelskie bramkarki. MKS Selgros szybko się przebudził i odskoczył na dwa trafienia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:10 dla gospodyń. W kolejnych 30-minutach miejscowe wyszły na kilkubramkowe prowadzenie i ostatecznie triumfowały 29:22.

MKS Selgros Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 37:27 (21:14)
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Quintino 7, Niedźwiedź 7, Kozimur 4, Bijan 3, Drabik 3, Mihdaliova 3, Rola 2, Charzyńska 2, Skrzyniarz 2, Gęga 2, Kocela 1, Szarawaga 1
Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek – Stelmach 8, Golec 4, Figiel 4, Nocuń 4, Smbatyan 3, Stokłosa 2, Lesik 1, Leśniak 1

MKS Selgros Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 29:22 (14:10)
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Gęga 7, Kocela 5, Niedźwiedź 5, Skrzyniarz 3, Kozimur 3, Rola 3, Drabik 2, Charzyńska 1
Olimpia-Beskid: Szczurek, Sach – Nocuń 7, Leśniak 5, Smbatian 3, Stokłosa 2, Janik 2, Smereka 1, Lesik 1, Basiak 1