Karmanenko i Starzyński triumfowali w 3. Międzynarodowym Biegu Życia

Stanisław Marzec (Agro Natura Nałęczów) był trzeci w biegu open mężczyzn
Stanisław Marzec (Agro Natura Nałęczów) był trzeci w biegu open mężczyzn Karol Wiśniewski
Kateryna Karmanenko z Ukrainy oraz jej rodak Andrij Starzyński, reprezentujący KKB Finisz Kalisz triumfowali 3. Międzynarodowym Biegu Życia, rozegranym w niedzielę w Klementowicach. Start i meta zostały usytuowane na stadionie miejskim Zespołu Szkół Agrobiznesu, a biegacze musieli pokonać trasę o długości 6,5 km.

Ukrainka pokonała linię mety w czasie 24.06, wyprzedzając Izabelę Trzaskalską z AZS UMCS Lublin (24.19) oraz Joannę Wasilewską z Biłgoraja (26.32).

Starzyński natomiast uzyskał rezultat 21.29. Na drugim miejscu finiszował Wołodymir Gorban z Ukrainy (22.23), zaś na trzecim Stanisław Marzec z Agro Natura Nałęczów (22.41).

Organizatorami imprezy byli: Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe oraz Krzysztof Misiurek, który może pochwalić się m.in. halowym wicemistrzostwem Polski osób niepełnosprawnych na dystansie 1000 m i złotymi medalami MP na dystansie 5000 m (Spała i Bydgoszcz).