Piłka nożna: Wypowiedzi trenerów po meczu Piast Gliwice – Górnik Łęczna

Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
W sobotę, w kolejnym spotkaniu Ekstraklasy, piłkarze Górnika Łęczna przegrali na wyjeździe z liderem tabeli Piastem Gliwice. Strona internetowa piast-gliwice.eu zaprezentowała pomeczowe wypowiedzi obydwu trenerów. Zapraszamy do przeczytania, co do powiedzenia mieli Jurij Szatałow i Radoslav Latal.

Jurij Szatałow (trener Górnika): Myślę, że to spotkanie można ocenić bardzo krótko – siła ofensywna Piasta była zdecydowanie lepsza, niż nasza. Tam, gdzie mieliśmy sytuacje, nie wykorzystaliśmy ich. Piast miał ich więcej i zamienił je na bramki. Jakub Świerczok powinien był zamienić swoją okazję na bramkę. I tego na pewno można żałować. Ale widać też, że niektórym mecz z liderem spętał nogi, bo nie prezentowali tego, co potrafią. To był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu przede wszystkim w ofensywie, ale także w defensywie, gdzie nie byliśmy monolitem. Uważam, że to zasłużony wynik.

Radoslav Latal (trener Piasta): – Jestem bardzo wdzięczny chłopakom za dzisiejsze zwycięstwo. To był bardzo trudny mecz, który chcieliśmy wygrać przed naszą wspaniałą publicznością. Zwłaszcza, ze względu na przerwę reprezentacyjną. Przed meczem znaliśmy ich ustawienie, więc naszą taktyką było zagrać jak najbardziej ofensywnie. Jedyne problemy mieliśmy na początku w środku pola. W tej strefie gra nam się nie kleiła. Było dużo niepotrzebnych błędów, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony. Myśleliśmy, że mecz będzie dużo trudniejszy. Najprawdopodobniej zadecydowało to, że szybko strzeliliśmy bramki. Przeciwnik miał swoje okazje, których na szczęście nie wykorzystał. Druga połowa była już spokojniejsza. Prowadziliśmy grę. Zmieniliśmy ustawienie na czterech obrońców. Udało nam się jeszcze strzelić później bramkę na 3:0 i spokojnie mogliśmy dograć spotkanie. Teraz mamy trzy dni przerwy, po których udamy się na zgrupowanie. Będziemy mogli w spokoju doleczyć kontuzje i poprawić mankamenty, które występują w naszej grze.