Piłka nożna: Lewart Lubartów pokonał AMSPN Hetman Zamość 5:1 (ZDJĘCIA)

Kibice Lewartu Lubartów dziesięć lat musieli czekać na kolejne zwycięstwo swoich pupili w trzeciej lidze. Udało się to dzisiaj. Podopieczni Grzegorza Białka rozgromili innego beniaminka – AMSPN Hetman Zamość 5:1. Lewart awansował na czternaste miejsce w tabeli, a zamościanie z zerowym kontem punktowym zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut do ataków ruszyli miejscowi. Już w 9 min Tomasz Mitura pokonał bramkarza gości. Za chwilę po uderzeniu Mateusza Kompanickiego, świetną interwencją popisał się Patryk Kierepka. W 30 min było już 1:1. Błąd defensywy Lewartu wykorzystał Adrian Wołoch. To był łabędzi śpiew AMSPN Hetman. Miejscowi jeszcze w pierwszej połowie strzelili dwa gole za sprawą Dawida Niewęgłowskiego i Kompanickiego.

Po zmianie stron Lewart wciąż przeważał, ale jego piłkarze długo nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza gości. Dopiero w 82 min Kompanicki podwyższył wynik meczu, a jego rezultat ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Arkadiusz Rusinek.

5 września Lewart zagra na wyjeździe z Wólczanką Wólką Pełkińską, a 2 września AMSPN Hetman podejmie Resovię.

Lewart Lubartów – AMSPN Hetman Zamość 5:1
Bramki: Mitura 9, D. Niewęgłowski 34, Kompanicki 42, 82, Rusinek 90 – A. Wołoch 30
Lewart: Parzyszek – Mitura, Bijan, Michna, Kotowicz (60 B. Jezior), J. Niewęgłowski, Rusinek, D. Niewęgłowski (85 Kula), Bujak, Kompanicki (83 Gorgol), Semczuk
AMSPN Hetman: Kierepka – Stolarski (46 Fidler), Myszka, Kudriawcew, Wróblewski, K. Wołoch (70 Litwiniec), Bukowski, Czarniecki (46 Daszek), D. Baran, Karaszewski (84 Krawiec), A. Wołoch
Sędziował: Paweł Sitkowski z Białej Podlaskiej