Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielka wystawa budowli z klocków Lego już 10 września w Lublinie

paf
Lego w stanie wojennym było marzeniem dzieci. Teraz stan wojenny oddano za pomocą klocków.
Lego w stanie wojennym było marzeniem dzieci. Teraz stan wojenny oddano za pomocą klocków. materiały organizatora
Teoretycznie ta wystawa jest dla dzieci. W końcu mówimy o budowlach z klocków. Ale tylko teoretycznie. Bo oglądać ją pobiegną tłumy dorosłych.

10 września w Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej 16D ruszy wystawa budowli z klocków Lego, która potrwa do 27 października.
Wystawa będzie miała rozmach. Sami organizatorzy przypominają o tym w nazwie: "Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO". I rzeczywiście, nie rzucają słów na wiatr. Zużyto na nią siedem tirów klocków, co daje kilka milionów elementów. Będzie miała tysiąc metrów kwadratowych powierzchni. Największa budowla, statek "Titanic" zrekonstruowany w skali 1:25, pochłonęła 500 tys. klocków Lego, ma trzy metry wysokości i jedenaście metrów długości.

- Przy całej wystawie pracowało ponad sto osób, choć należy zaznaczyć, że nie wszyscy są budowniczymi, część osób pomagała na przykład transportować - mówi Rafał Szymański, odpowiedzialny za kontakty z prasą. - Przy samym tylko "Titanicu" pracowało 30-40 budowniczych, układając statek przez kilka miesięcy.

"Titanic" to niejedyna atrakcja. Zwiedzający będą mogli obejrzeć (a czasem usłyszeć) interaktywną mapę Europy, wykonane z lego instrumenty muzyczne: gitarę, trąbkę, perkusję, akordeon i skrzypce, makiety stacji kolejowej z jeżdżącymi pociągami Pendolino, ICE, TGV, starożytne Forum Romanum, Operę w Sydney, makiety prezentujące lądowanie człowieka na Księżycu oraz historyczny moment zburzenia muru berlińskiego czy Mistrza Yodę z "Gwiezdnych Wojen".

Perełką, która może zaciekawić dorosłych, jest makieta "Stan wojenny", z wiernie oddanymi detalami. Wersja dzienna to kolejki pod sklepem spożywczym, "maluch" i syrena sunące po dziurawych drogach, peweksy i bar mleczny. Część nocna to ponure obrazki z 13 grudnia 1981: czołgi i wozy opancerzone. Mało prawdopodobne, by na tej drugiej makiecie ludziki lego miały na buziach swój słynny, narysowany uśmiech.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski