Piłka nożna: Górnik Łęczna rozgromił Tomasovię w meczu kontrolnym

Piłkarze nożni ekstraligowego Górnika Łęczna wykorzystując fakt, że w rozgrywkach trwa przerwa, spowodowana mecze eliminacji do mistrzostw Europy, rozegrali sparing z trzecioligową Tomasovią. Podopieczni Jurija Szatałowa pokonali niżej notowanych rywali 7:0. Dwa gole strzeliŁ Jakub Świerczok, a po jednym trafieniu dołożyli Adrian Basta, Tomasz Nowak, Grzegorz Bonin i Bartosz Śpiączka.

Ponownie o ligowe punkty Górnik powalczy 14 września (godz. 18), kiedy to podejmie Wisłę Kraków.

Tomasovia – Górnik Łęczna 0:7 (0:4)
Bramki: Świerczok 3, 15, Basta 17, Nowak 41 z rzutu karnego, Bonin 55, Pitry 71, Śpiączka 82
Tomasovia: Bartoszyk – Żurawski, Misztal, Smoła, Skiba – Mazurkiewicz, Szuta, Raczkiewicz, Baran – Ivliev, K. Zawiślak. Ponadto grali: Maksymiak, Gęborys, D. Zawiślak, Orzechowski, Gmiterek, Piątkowski, Kłos, Krosman, Oznański, Ratyna
Górnik (I połowa): Prusak – Basta, Szmatiuk, Bielák, Sasin – Piesio, Poźniak, Pruchnik, Nowak, Kalinowski – Świerczok. Górnik (II połowa): Rodić – Mierzejewski, Bednarek, Božić, Leândro – Basta, Nikitović, Tymiński, Pitry, Bonin – Śpiączka