Sanepid zamknął przychodnię

  Sanepid zamknął przychodnię

  Maria Krzos, Beata Kozian

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Lubelski sanepid zamknął wczoraj (do odwołania) Wojewódzką Przychodnię Skórno-Wenerologiczną przy ul. 3 Maja. Powód? Trwający remont łazienek oraz pomieszczenia gospodarczego.
  - Otrzymaliśmy skargę, że się kurzy, a tynk spada na pacjentów. Kontrola to potwierdziła - podaje przyczyny zamknięcia przychodni Paweł Policzkiewicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

  Dr n. med. Bogusław Wach, kierownik przychodni, nie krył wczoraj zaskoczenia.

  - Szpitale i przychodnie muszą do 2012 roku dostosować swoje pomieszczenia do wymogów UE. O pieniądze potrzebne na przystosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych zabiegaliśmy dwa lata. I teraz musimy zamknąć całą przychodnię, by ten mały remont przeprowadzić - rozkłada bezradnie ręce.

  Prace w przychodni przy ul. 3 Maja trwały już 10 dni.

  - W poniedziałek pojawiły się pracownice inspekcji i od razu chciały zamknąć przychodnię - opowiada dr Wach. - Bo zza zaklejonego folią remontowanego pomieszczenia wydostawał się kurz. Wyprosiłem u nich mandat. Ale we wtorek wróciły z decyzją o zamknięciu.

  Pacjenci, którzy wczoraj przyszli do lekarzy, zastali zamknięte drzwi. Nie kryli złości, bo na poradę długo czekali. Dziennie dermatolodzy z przychodni przyjmują ok. 300 osób. Przepadła też akcja bezpłatnych badań na obecność HIV organizowana wspólnie... z sanepidem.

  - Chcemy otworzyć przychodnię dla chorych w poniedziałek - zapowiada dr Wach. - A potem się uporać z przyjęciem około tysiąca pacjentów, którym przepadły badania i zabiegi.

  Jak zapowiada szef powiatowego sanepidu, nie będzie kontroli innych placówek służby zdrowia, w których trwają remonty. Chyba że do inspektorów dotrze skarga.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo