Różycki (nie) nawrócony na dobrą drogę

  Różycki (nie) nawrócony na dobrą drogę

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Marcin Różycki - piewca upadłych kobiet i przegranych mężczyzn, przyjaciel grabarzy, erotoman gawędziarz (to komplement) i bożyszcze kobiet w każdym wieku zagra w najbliższy poniedziałek w klubie "Komitet".
  Różycki jest młody, raptem po trzydziestce, ale życiorys ma już niczego sobie. Nadużywał alkoholu, zadawał się z nieodpowiednim towarzystwem, imał się przeróżnych zajęć (pracował nawet na cmentarzu), imprezował ile wlezie, nie unikał kobiet, za to unikał czytania książek. Chociaż sam pisał, i to sporo. A pisał głównie ballady, pieśni romantyczne, nieco złośliwe i lekko sprośne erotyki (vide sławetny "Erotyk zza kiosku", któremu daleko do lukrowanej poezji śpiewanej). W końcu mówi, że lubi kontrowersje...

  Ale w końcu się opamiętał. Nie to, żeby przestał pisać, ale nagła choroba wymusiła zmianę trybu życia. Chociaż do mnicha wciąż mu pewnie daleko. Najważniejsze, że znów zaczął koncertować po dość długiej przerwie, mimo iż szwankujące zdrowie nie ułatwia mu publicznych występów. Chociaż, jak sam przyznaje, godzinny występ jest dla niego wyprawą na Mount Everest, to znów serwuje słuchaczom porcję przewrotnych tekstów á la Nick Cave zaśpiewanych niemiłosiernie zachrypniętym głosem, niczym Tom Waits. Znów, świadomie czy nie, kokietuje kobiety, czym nieodmiennie wzbudza zazdrość mężczyzn. Ale taka to już dola barda.

  Na dodatek postanowił nagrać w końcu solową płytę. Wciąż jest w fazie zbierania pieniędzy na jej wydanie i poszukiwania odpowiedniego tytułu. Najbardziej aktualna propozycja to bodajże "Erotyk zza kiosku". Ale może lepsze byłyby "Erotyki nielukrowane"?

  Klub Komitet, Krakowskie Przedmieście 32, poniedziałek, godz. 19, bilety 15-20 zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo