Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Pomnikowa walka na ekspertyzy

  Pomnikowa walka na ekspertyzy

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Złe wykonawstwo czy wadliwy projekt - który z tych czynników zdecydował o tym, że remont pomnika Unii Polsko-Litewskiej został niewłaściwie przeprowadzony?
  - Nie ma wątpliwości, że zły projekt. Mamy na to ekspertyzy, które przedstawimy w najbliższych dniach urzędnikom magistratu - zapewnia Andrzej Gumieniczek, prezes Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków, która nadzorowała prace remontowe.

  Przekonuje, że rozstrzygają o tym ekspertyzy, które zlecił do wykonania m.in. fachowcom współpracującym z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  To kolejne głosy w sprawie uchybień wokół remontu. Wcześniej miasto otrzymało ekspertyzę od producenta materiałów. Wskazywała na uchybienia w procesie technologicznym. M.in. źle oczyszczoną powierzchnię pomnika, niewłaściwą granulację zastosowanego piasku.

  - Nie chodzi o odbijanie piłeczki, zarzucanie się kolejnymi ekspertyzami. Nie chcemy na nikogo przenosić odpowiedzialności, ale wskazać, co rzeczywiście było przyczyną, że pomnik nie wygląda tak jak powinien - przekonywał Gumieniczek.

  Remont oszacowano na 250 tys. zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo