Trzy razy "klik" dla Lublina

  Trzy razy "klik" dla Lublina

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Lubelscy internauci muszą wesprzeć swoje miasto w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, bo konkurenci zaczynają nas wyprzedzać.
  Mamy dla Was dwie wiadomości: dobrą i złą. Wbrew zwyczajowi najpierw podamy tę dobrą. Otóż, sami możemy pomóc Lublinowi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Wystarczy kliknąć w odpowiednią rubrykę na hiszpańskiej stronie internetowej Stowarzyszenia Miast-Kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, adres: www.candidatecities.com. Znajdują się tam wszystkie miasta walczące o ten zaszczytny tytuł z trzech państw: Szwecji, Hiszpanii i Polski.
  Każdy mieszkaniec Lublina ma szansę zagłosować na swoje miasto trzykrotnie. Wyniki nie przesądzą o ostatecznej decyzji komisji selekcyjnej, ale cytując stronę: "wyniki głosowania mają na celu zwiększyć uczestnictwo społeczeństwa i ocenić szanse każdego z miast", jest więc o co walczyć.

  Teraz zła nowina: po okresie, kiedy Lublin prowadził w internetowym rankingu, spadliśmy na trzecie miejsce z zaledwie 4 proc. głosów (ok. 200 tys. głosujących). Dla porównania, prowadząca w zestawieniu Łódź ma 50 proc. i prawie 3 mln głosów. To właśnie to miasto wydaje się być naszym najgroźniejszym konkurentem. Równie dobrze prezentuje się Szczecin. Ma 46 proc., czyli 2,5 mln kliknięć. Pozostali pretendenci do tytułu: Gdańsk, Poznań, Toruń i Warszawa mają 0 proc.

  Jak głosować? Wystarczy wejść na www.candidatecities.com, wybrać język polski, potem w tabeli po prawej stronie wybrać jeden z trzech krajów i kliknąć w Lublin.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo