Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Bez umowy drożej

  Bez umowy drożej

  Kamil Krupa

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  10 procent więcej zapłacą od przyszłego roku ci, którzy nie mają podpisanej umowy na wywóz śmieci. Miasto określiło o ile mogą wzrosnąć maksymalnie stawki za wywóz odpadów. Urzędnicy i radni zapewniają, że dla tych, którzy umowy mają podpisane, w rzeczywistości podwyżka będzie mniejsza.
  Zgodnie z projektem uchwały, nad jakim za tydzień pochylą się radni, za jednorazowy wywóz pojemnika o objętości 110 i 120 litrów stawka wyniesie 16,50 zł. Za 240 l trzeba będzie zapłacić 24,20 zł a za 360 l 33,20 zł. - To stawki maksymalne - zaznacza Marian Stani, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UML. - Dotyczą tych, którzy nie podpisali umowy na wywóz śmieci. Miasto nie może prowadzić monopolu i określić zasady dla klientów firm wywozowych. Panuje wolny rynek - podkreśla.

  Skąd wiadomo, że firmy nie podniosą stawek do 10 proc. wszystkim? - Bo nie będzie takiej potrzeby - tłumaczy Piotr Kowalczyk, szef lubelskiego PiS. Jego klub zaproponował korzystne rozwiązanie. Chodzi o zmniejszenie stawek miejskich za składowanie na wysypisku w Rokitnie.

  - Dzięki tym działaniom podwyżka tak naprawdę wyniesie 7 proc. A groziło nam nawet dwadzieścia, bo od przyszłego roku wzrośnie opłata marszałkowska za składowanie odpadów na wysypisku. A jej wysokość już od nas nie zależy - tłumaczy radny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo