Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Prokuratura stawia zarzuty za SUK

  Prokuratura stawia zarzuty za SUK

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła trzem osobom zarzuty w sprawie nieprawidłowości w zarządzaniu związkiem międzygminnym "Strefa Usług Komunalnych" w Kraśniku.
  Postawiono je byłemu skarbnikowi SUK Jackowi Cz. (w tej chwili pełni on funkcję głównego księgowego w Kuratorium Oświaty w Lublinie) oraz dwóm członkom zarządu - Waldemarowi T. oraz Stanisławowi W. Jackowi Cz. zarzuca się nieprowadzenie ksiąg rachunkowych jednostki (przyznał się do winy i wyraził chęć poddania karze). Pozostałym dwóm osobom przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. podawania nierzetelnych danych w księgach. Wszystkim grozi do dwóch lat pozbawienia wolności bądź grzywna.

  To nie koniec sprawy. - Sporządzono postanowienie o przedstawieniu zarzutów jeszcze dwóm członkom zarządu - informuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy prokuratury.

  SUK to związek, w skład którego oprócz miasta Kraśnika wchodzi kilka sąsiednich gmin. Zajmuje się on m.in. zarządzaniem lokalnym wysypiskiem śmieci. Nieprawidłowości dotyczące finansów SUK dotyczą okresu, kiedy na jego czele stał burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński. Afera wybuchła w 2006 roku, gdy okazało się, że burmistrz bezprawnie pobierał wynagrodzenie za kierowanie związkiem. Szeroko pisał wtedy o tym "Dziennik Wschodni". Zastrzeżenia do finansów związku miała również Regionalna Izba Obrachunkowa. Nieprawidłowości w rachunkach potwierdziła NIK.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo