Goście u Vetterów

  Goście u Vetterów

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Staże dla absolwentów w hotelach i restauracjach we Francji - z taką propozycją przyjechali wczoraj do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów przedstawiciele francuskiej branży hotelarskiej. To efekt współpracy, jaką studium policealne nawiązało z podobnymi placówkami znad Sekwany.
  - Od 2006 roku uczestniczymy w programie "Leonardo da Vinci" - mówi Dorota Sokołek, wicedyrektor "Vetterów". - Skierowany jest on do uczniów szkół zawodowych. Dzięki temu realizowaliśmy u siebie projekt "Nowy wymiar kształcenia hotelarzy". W jego ramach nasi słuchacze wyjeżdżali na praktyki do Francji. Wkrótce rozpoczniemy kolejny.

  Absolwenci szkoły, którzy skorzystają z oferty Francuzów, będą mogli odbyć półroczne, płatne staże w różnych zawodach związanych z hotelarstwem. Dodatkową atrakcją jest możliwość uczestniczenia w darmowych kursach językowych.

  - W tym roku jadę do Francji na praktyki - mówi Adriana Trocewicz, jedna ze słuchaczek. - Bardzo chętnie skorzystałabym również z oferty stażu.

  Wizyta gości zbiegła się w czasie obchodzonym co roku w szkole "Dniem Hotelarza". Słuchacze mieli więc szansę od razu zaprezentować gościom swoje umiejętności i dotychczasowe dokonania.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo