Gdzie moja działka?

  Gdzie moja działka?

  Aleksandra Dunajska

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Przy ul. Poligonowej w Lublinie ponad 100 działek musi zostać wywłaszczonych pod budowę planowanej drogi - łącznika z obwodnicą miasta.
  Barbara Zięba i jej rodzina dowiedzieli się, że ubyło im 16 arów z 1,5 ha działki. - Informację dostaliśmy w liście z sądu, z wydziału ksiąg wieczystych - tłumaczyła wczoraj Zięba. - Wiedzieliśmy, że będzie tu budowana droga i przypuszczaliśmy, że stracimy część własności. Spodziewaliśmy się jednak, że wcześniej ktoś nas poinformuje, kiedy to się stanie, że z nami porozmawia, choćby o odszkodowaniu - podkreślała.
  Annie Smadze z 34 arów na rzecz drogi odebrano ok. 800 mkw. - List z sądu otrzymałam już po wydaniu decyzji. I nie chodzi o to, że my nie chcemy tu tej drogi - rozumiemy, że jest potrzebna. Ale oczekujemy, że nic nie będzie się działo za naszymi plecami - zaznaczyła Smaga.

  Andrzej Jedziniak, dyrektor Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Lublin, podkreślał wczoraj, że specustawa dotycząca budowy dróg, nie nakłada na Urząd Miasta obowiązku dokładnego informowania mieszkańców o wywłaszczeniach. - Wysyłamy pismo na początkowym etapie postępowania. Nie musimy sprawdzać, czy dotarło do adresata (mieszkańcy Poligonowej twierdzą, że go nie otrzymali - dop. red.). Potem informujemy jeszcze o podjętej decyzji - mówił Jedziniak. - Obecnie zaczniemy się osobiście kontaktować z mieszkańcami, bo będą trwały procedury ustalania i wypłacania odszkodowań. 15 przypadków już zostało załatwionych - dodał.

  Lucjan Osiecki, który zajmuje się wywłaszczeniami i odszkodowaniami w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, przyznał, że przepisy są rygorystyczne: - Takie jednak muszą być, by móc szybko przeprowadzić niezbędne inwestycje - tłumaczył.

  - Jestem zdziwiona tą sytuacją, bo obecne władze miasta dotychczas dobrze wywiązywały się z polityki kontaktów z mieszkańcami - stwierdziła wczoraj Monika Madejska, dyrektor lubelskiego ośrodka Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

  Mieszkańcy ul. Poligonowej pożalili się miejskim radnym. - To skandal. Złożyłem już w tej sprawie interpelację - oświadczył Marcin Nowak, radny PO.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LUW

  Q (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Przepisy są rygorystyczne, ale wymagają myślenia i dobrze przygotowanych ludzi do posługiwania się nimi. Lubelski Urząd Wojewódzki ma z tym wyjątkowe problemy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo