Oszczędzą również na Bożym Narodzeniu

  Oszczędzą również na Bożym Narodzeniu

  Agnieszka Dziaman

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Zakłady pracy zaczynają oszczędzać w różny sposób. Skromniej niż w latach poprzednich będzie m.in. na uczelniach.
  W Uniwersytecie Przyrodniczym pracownicy oczekują- cy na pomoc socjalną odejdą w tym roku z kwitkiem. Wszystko dlatego, że na UP nie będzie ani paczek, ani świątecznych bonów. Z kolei UMCS zdecydował się jedynie na obdarowanie dzieci pracowników, które dostaną w styczniu paczki. Powodem jest oczywiście trudna sytuacja finansowa. - Nie jest tajemnicą, że mamy kłopoty z długami - mówi Joanna Reszko-Zygmunt, rzeczniczka prasowa uniwersytetu.


  UMCS boryka się z 50-milionowym długiem. Właśnie z tego powodu w okresie świątecznej przerwy w uniwersytecie będą wyłączone ogrze- wanie, telefony i dostęp do internetu. Do dzisiaj kanclerz UMCS miał zbierać in- formacje od pracowników o urlopach. Władze chcą wiedzieć, kto musi pracować w przerwie świątecznej, np. ze względu na badania prowadzone w laboratoriach .

  Nieco lepiej będzie na Politechnice Lubelskiej, która zapewnia, że znacznie poprawiła się jej ekonomiczna kondycja. Tam pracownicy mogą liczyć na świąteczne bony w wysokości od 309 do ok. 600 zł.

  Niezależnie od tego, czy pracownik otrzymuje świąteczne wsparcie, czy nie, pieniądze z tzw. funduszu świadczeń socjalnych nie giną. Sposób ich wydawania zależy od ustaleń między pracodawcą a związkami zawodowym. Jeżeli takich nie ma, to z przedstawicielem pracowników. Fundusz może być przeznaczany np. na dofinansowanie kolonii albo też m. in. na imprezy integracyjne.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo