Zawilcowa bez zmian

  Zawilcowa bez zmian

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Na terenie dawnego wysypiska śmieci przy ul. Zawilcowej nadal jest wysypisko, tyle tylko, że nielegalne. W dalekosiężnych planach miasta jest utworzenie w tym miejscu parku rekreacyjnego.
  Teren przy ul. Zawilcowej jest dobrze znany Straży Miejskiej. - Latem otrzymywaliśmy sygnały, że są tam nielegalnie wywożone odpady pobudowlane. Informacja się potwierdziła. Gruzowisko zostało uprzątnięte w sierpniu - potwierdza Ryszarda Bańka, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Lublinie.

  - Teren jest zapomniany. Rosną tam wielkie, dwumetrowe chwasty, wiosną młodzież je podpala. Są częste interwencje Straży Pożarnej - opowiada Adam Osiński, przewodniczący Zarządu Osiedla Kalinowszczyzna. Dodaje, że zarząd dzielnicy od dawna wnioskuje o ostateczne zagospodarowanie terenu byłego wysypiska.

  Prób podejmowano już kilka. Jak dotąd - bez efektu.
  Władze Lublina już w połowie lat dziewięćdziesiątych zapowiadały utworzenie parku przy ul. Zawilcowej. Miał powstać m.in. na terenach po starej oczyszczalni ścieków i wysypisku śmieci. W 1997 r. projektem zainteresowali się Holendrzy. Przygotowali wstępną koncepcję parku krajobrazowo-widokowego. Plany nie zostały jednak zrealizowane.

  Na mocy uchwały Rady Miasta z dnia 19 maja 2005 r. przewidziano stworzenie parku osiedlowego o powierzchni ok. 5 ha. Lubelska Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego opracowała koncepcję ukształtowania terenu.

  W tym roku powstał pomysł, aby stworzyć tam pole golfowe. Jednak golfiści się wycofali. - Nie mamy żadnych nowych informacji co do dzierżawy terenu. Aktualne ustalenia dotyczą parku - mówi Mirosław Bielawski, z-ca dyr. Wydziału Gospodarowania Mieniem UM Lublin.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo