Gdzie na narty na Lubelszczyźnie? (DOJAZD, CENY, OPIS TRAS)

Gdzie na narty na Lubelszczyźnie? (DOJAZD, CENY, OPIS TRAS)

Jacek Słowik, WA, JN, SM, KS

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Gdzie na narty na Lubelszczyźnie? (DOJAZD, CENY, OPIS TRAS)
1/7
przejdź do galerii
Ujemne temperatury i niewielkie opady śniegu - tak przedstawia się prognoza pogody na najbliższy tydzień. W związku z tym właściciele ośrodków narciarskich w regionie rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Przy odrobinie szczęścia już w ten weekend pierwsi narciarze wyjadą na stoki. Będzie to możliwe m.in. w ośrodkach w Parchatce, Rąblowie, Kazimierzu, Chrzanowie czy Jacni.
Poza funkcjonującymi dotychczas ośrodkami, na Lubelszczyźnie przybył w tym roku kolejny. Stok powstał w Międzyrzecu Podlaskim. Nawierzchnia górki pokryta jest igelitem, co pozwala na korzystanie z niej przez cały rok . Jednak ze względu na nieodpowiednie warunki pogodowe korzystanie z igelitu jest niemożliwe, obiekt został zamknięty w oczekiwaniu na śnieg.

Niestety, w tym sezonie (z przyczyn technicznych) nie zostanie uruchomiony wyciąg w Krasnobrodzie.


Kazimierz


- Jeśli aura pozwoli, chcemy wystartować w niedzielę. Armatki intensywnie naśnieżają trasy. W tym roku mamy dwie nowe długie trasy: 470- i 590-metrową, więc na pewno atrakcji dla fanów białego szaleństwa nie zabraknie - informuje pracownik stacji narciarskiej Kazimierz Dolny.
Czynne: godz. 9 - 22.
4 trasy: 110, 250, 470 i 590 metrów. 2 wyciągi.
Karnety czasowe (tylko w tygodniu): 1 godz. - 15 zł, 2 godz. - 25 zł, 3 godz. - 35 zł.
Karnety punktowe: 1 pkt = 10 gr w tygodniu trasa nr 1: 1 zjazd = 15 pkt (weekend 20 pkt), trasa nr 2: 1 zjazd = 8 pkt (weekend 15 pkt).
Do dyspozycji gości jest restauracja i wypożyczalnia sprzętu.

Rąblów Nartsport


- Jeśli sytuacja pogodowa się nie zmieni, to ruszamy w najbliższą sobotę. Osiem armatek śnieżnych już pracuje non stop, temperatura idealna, więc robimy wszystko, aby w weekend powitać naszych gości - mówi Kazimierz Antoń, właściciel stoku.
Stok będzie czynny od godz. 9 do 22 codziennie.
Posiada 5 tras o różnej długości: od 120-metrowej "oślej łączki" po najdłuższą 420-metrową.
Karnety: na stoku obowiązują karnety czasowe i punktowe. Czasowe kosztują odpowiednio: od poniedziałku do piątku - 1 godz. - 15 zł, 2 godz. - 25 zł, 3 godz. - 35 zł. W week-endy obowiązują tylko karnety punktowe, których cena wynosi 10 gr za jeden punkt, aby raz zjechać potrzeba: 15 pkt na wyciągu nr 1, 20 pkt na wyciągu nr 2 i 3 oraz 15 pkt na wy-ciągu nr 4.
Na miejscu jest bar, pokoje gościnne i parking na 500 samochodów.

Lublin Globus Ski


Na Globusie mamy do dyspozycji dwie trasy zjazdowe o średnim nachyleniu 12 proc. - 300 m i 100 m, obsługiwane przez oddzielne wyciągi.
Dyrekcja MOSiR nie podaje dokładnej daty uruchomienia wyciągu.
Ceny. Na nadchodzący sezon nie są jeszcze znane. W ubiegłym sezonie wjazd wyciągiem od poniedziałku do piątku kosztował 80 gr do godz. 17. Natomiast później musieliśmy zapłacić 1,50 zł.
Stok dysponuje wypożyczalnią sprzętu narciarskiego i parkingiem. Dodatkowo jest odkryte lodowisko i barek.
Kontakt www.mosir.lublin.pl, tel. 81 466 51 08

Parchatka


- Ruszamy prawdopodobnie w niedzielę. Pogoda jak na razie jest naszym sprzymierzeńcem, więc stoki są intensywnie naśnieżane. Obniżyliśmy ceny w stosunku do poprzedniego roku. Jeśli prognozy się sprawdzą, to warunki w najbliższym czasie będą idealne do szusowania po stokach - zapowiada Jarosław Pietras ze stoku w Parchatce.
Stok czynny od godz. 9 do 22. Oferuje 2 wyciągi, 2 trasy - obie po 360 m ze sztucznym oświetleniem.
Karnety czasowe (w tygodniu): 1 godz. - 15 zł, 2 godz. - 25 zł, 3 godz. - 35 zł. W weekend: 1 godz. - 20 zł, 2 godz. - 20 zł, 3 godz. - 40 zł.
Karnety punktowe: 1 punkt = 10 groszy, w tygodniu 1 zjazd = 15 punktów, w weekend 1 zjazd = 20 punktów.
Dodatkowo do dyspozycji narciarzy są karczma i wypożyczalnia sprzętu.

Bobliwo


Stok jest przygotowywany do sezonu. Ma być czynny przez cały tydzień od 9 do 21. - Jeśli mróz nie zelżeje, uruchomimy armatki. Po trzech dniach zaśnieżania uruchomimy stok - mówi Wiesław Paluch, właściciel ośrodka. - Może uda się ru-szyć za kilka dni. Najpóźniej w następny weekend.
Bobliwo oferuje dwa wyciągi o długości 200 i 650 m. Różnica nachylenia wynosi 75 m.
Podczas weekendów wynoszą 3 zł za jeden wjazd i 80 zł za karnet całodzienny. W dni powszednie płacimy 2 zł za wjazd i 70 zł za karnet.
Jak dojechać. Właściwego kierunkowskazu należy szukać na krajowej 17 przejeżdżając przez Izbicę. Od strony Zamościa skręt będziemy mieli po lewej stronie.
W ofercie jest wypożyczalnia sprzętu, możliwość skorzystania z usług instruktora i bazy noclegowo-restauracyjnej "Gościniec".
Kontakt 603 93 30 38, mail: biuro@stokbobliwo.pl

Jacnia


Od środy trwa naśnieżanie stoku armatkami. Jeśli mróz nie odpuści, wyciąg ruszy w sobotę. Stok czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10- 21. W niedzielę do 20.
Dwa wyciągi; 200 i 460 m. Różnica wzniesień - 55 m.
W dni powszednie za karnet 3-godzinny zapłacimy 35 zł, a podczas weekendu i w święta 45 zł. Możemy też skorzystać z karnetów punktowych. W dzień powszedni płacimy 10 lub 20 zł w zależności od liczby zjazdów. Zjeżdżanie podczas świąt i weekendów kosztuje 15, 30 lub 50 zł.
Jak dojechać. Do Jacni najlepiej dojechać drogą wojewódzką nr 849, jadąc z Zamościa w stronę Krasnobrodu.
Wyciągi narciarskie (oświetlone), wypożyczalnie i serwis sprzętu, szkołę narciarską i snowboardo-wą, obiekt gastronomiczny i baza noclegowa. 

Justynówka k. Tomaszowa Lub.


Stok zostanie uruchomiony w późniejszym terminie ze względu na trwające prace modernizacyjne dwóch 30-letnich wyciągów. Nowy dzierżawca Antoni Bara podkreśla, że zrobi co w je-go mocy, by w Justynówce można było szusować jeszcze przed świętami. Zmodernizowane wyciągi czekają jeszcze badania techniczne i odbiór. W Justynówce będą działały dwa wyciągi różnej wielkości. Różnica wzniesień wynosi 70 m.

Batorz


- Chcielibyśmy ruszyć w przyszły weekend. Oczywiście, jeśli warunki na to pozwolą - mówi Andrzej Kasperek, kierownik ośrodka narciarskiego w Batorzu.
Na narciarzy czekać będą trasy: 450 i 500 m oraz nartostrada o dł. 750 m. Początkujący będą mogli korzystać z oślej łączki (100 m).
Nie zmienią się w porównaniu do poprzedniego sezonu. Za wjazd na trasę o długości 500 m zapłacimy 1,50 zł - w dni robocze i 2,50 zł - w weekendy.
U podnóża stoku znajduje się centrum gastronomiczne. Dla dzieci otwarty bę-dzie minipark rozrywki.

Chrzanów


Możliwe, że ze stoku będzie można skorzystać już w weekend. Robimy wszystko, aby przygotować szybko, ale i dobrze stok - informuje Piotr Rzetelski, właściciel stoku na stronie internetowej.
3 trasy o długości 100 m, 450 m i ośla łączka - 80 m. Narciarzy i snowboardzistów będą wozić 3 wyciągi orczykowe.
Za wjazd na dużym wyciągu zapłacimy 1,50 zł w dni ro-bocze i 2,50 zł w weekendy i święta. Za oślą łączkę odpowiednio 0,50 i 0,80 zł.

Chełm - Kumowa Dolina


Dzierżawca terenu - firma PHU Rzetelni - zapewniał, że stok ruszy w połowie grudnia. Nadal jednak obiekt nie został odebrany przez inwestora. Obecnie trwają prace porządkowe, które wykonują miejskie spółki. Nie wiadomo, kiedy uda się uruchomić stok. Nie wiadomo też, ile tras będzie dostępnych dla narciarzy. Do tej pory działały tam dwa wyciągi narciarskie i jeden wyciąg do snowtubingu. Trasa miała długość 180 m.

Sulów


- Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, chcielibyśmy otworzyć stok w przyszłym tygodniu - mówi Wojciech Piasecki, jeden z właścicieli.
Szusować będzie można na trasach o długości: 350 i 100 m. Na początkujących czekać będzie ośla łączka (70 m).
Za wjazd na dużym wyciągu w dni powszednie zapłacimy 1 zł, a w weekendy i święta - 1,50 zł. Dostępne mają być także magnetyczne karty czasowe: 12 zł (od poniedziałku do piątku) i 17 zł (soboty, niedziele i święta) za godzinę. Dla grup zorganizowanych zniżki.

Szopowe


Stok ruszy w przyszłym tygodniu, około środy. Oczywiście przy założeniu, że zostaną z nami mrozy od minus 5 stopni w dół. T
W ofercie są dwa wyciągi o długości 200 m i różnorodne trasy zjazdowe. Różnica wzniesień wynosi tu 56 m. W dni powszednie stok otwarty jest od godz. 15 do 20. W weekendy od godz. 10 do 20.
Ceny na nadchodzący sezon nie zostały jeszcze ustalone.
Jak dojechać. Jadąc od Zamościa drogą 849, kierujemy się na Józefów, przed którym skręcamy w lewo (za Kaczórkami).
Obok stoku działają punkt gastronomiczny i wypożyczalnia sprzętu.
Kontakt 84 687 93 02, kontakt e-mailowy: kontakt@szopowe.pl91 894 901


Międzyrzec Podlaski


Dostępna jest jedna trasa o długości ok. 180 metrów. Na stoku położony jest igelit, jednak przy ujemnych temperaturach nie można z niego korzystać. Dopiero po naśnieżeniu stok zostanie otwarty.
Ceny: Korzystanie ze stoku jest bezpłatne.
Kontakt www.mosir.miedzyrzec.org

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano
Komentarze (23)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
od kiedy to

kali (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

Terespol czy Międzyrzec to lubelszczyzna ????? We wszystkich materiałach jakie przewertowałem są to miasta leżące na PODLASIU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
SNOWPARK GLOBUS

Jacko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

Zajmijcie się Snowparkiem !!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wyrwiraczka

fungus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

oprocz rekatywacji i zadbania o boxy i skocznie mozna by pomyslec o zainstalowaniu wyrwiraczki takiej samej jak jest na osler raczce.. szkoda, ze nikomu na tym nie zalezy..

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
SNOWPARK MUSI BYĆ

Stasiek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 17 / 8

GLOBUS MUSI REAKTYWOWAĆ SNOWPARK ! WIĘCEJ OSÓB BY PRZYCHODZIŁO NA SNOWPARK NIŻ NA STOK.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Globus to komunistyczny moloch.

Dziki (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 13

GLOBUS to komunistyczny moloch.Przykładem jest snowpark na który 3 lata temu MOSiR wydał 130tyś zł z kasy budżetu miasta (prawdziwy koszt zbudowania przeszkód snowparkowych to 15tyś zł). Snowpark...rozwiń całość

GLOBUS to komunistyczny moloch.Przykładem jest snowpark na który 3 lata temu MOSiR wydał 130tyś zł z kasy budżetu miasta (prawdziwy koszt zbudowania przeszkód snowparkowych to 15tyś zł). Snowpark działał przez jeden sezon w fleszach medialnych.Były ochy i achy że to unikatowy projekt smowparku w centrum miasta na skale europejską. I co?!? i od dwóch lat elementy snowparku (niby za 130 tyś zł )niszczeją i wrastają w trawę. Globus umywa ręce i nic nie robi żeby obiekt dzialal ,mało tego nie da też nikomu nic zrobić aby snowpark tętnił życiem tak jak 3 lata temu. Utworzyła sie grupa osób które społecznie i za darmo zajeły by sie reaktywacja działania snowparku ale niestety na to GLOBUS też sie nie zgodził .W zamian zaproponował dzierżawe obiektu za około 5 tyś zł miesięcznie. TO JAK TO JEST? DZIARŻAWIĄ OBIEKTY ZBUDOWANE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW ŻEBY NIC NIE ROBIĆ I DOSTAWAĆ SPORĄ PENSYJKĘ.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GLOBUS ostatni bastion komuny

Chris (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 16

A Globus wybudowany za cięzkie pieniądze znowu bedzie ostatni, jesli wogóle otworzą. Tam nikomu nie zależy na otwarciu tego stoku. Czy sie stoi czy sie leży... Powinni go wydzierżawić prywatnej...rozwiń całość

A Globus wybudowany za cięzkie pieniądze znowu bedzie ostatni, jesli wogóle otworzą. Tam nikomu nie zależy na otwarciu tego stoku. Czy sie stoi czy sie leży... Powinni go wydzierżawić prywatnej firmie to może komus by zależało. Jakoś inne stoki można otorzyć a w Lublinie aura jest zawsze inna i nie można.
Szkoda :(zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wilgotnosć powietrza w środku miasta......

Ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 19

Najpierw kolego zorientuj sie jakie warunki panują w centrum miasta i jakie są szanse na uruchomienie armatek a dopiero później narzekaj. Nie masz pojęcia o czym mówisz. Przy temperaturze -4 st. na...rozwiń całość

Najpierw kolego zorientuj sie jakie warunki panują w centrum miasta i jakie są szanse na uruchomienie armatek a dopiero później narzekaj. Nie masz pojęcia o czym mówisz. Przy temperaturze -4 st. na globusie z armatek leci WODA!!!!!!!!! Zrozum to. TO jest środek miasta!!!!!!!!a nie otwarta przestrzeń gdzie wilgotność jest o 40% mniejsza niz w centrum miasta.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
popierdułka o wilgotności czy mega niewiedza

Paweł K (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

o warunkach sniegowych wiemy dużo a co to za gadanie ze z armatek leci woda przy -4 proste to było przy takiej inwestycji zakupić chłodziarki do wody ale po co lepiej wyjebać pare groszy do...rozwiń całość

o warunkach sniegowych wiemy dużo a co to za gadanie ze z armatek leci woda przy -4 proste to było przy takiej inwestycji zakupić chłodziarki do wody ale po co lepiej wyjebać pare groszy do kiermany albo kupic ratrak do tras biatlonowych z cene normalnego a obsługa przeszkolona do śnieżenia jest przecież tam nikt nie wie o co chodzinie nie nie sorry przeciez wiedza jak postawić armatki tak zeby same siebie zaśnieżyły i przy okazji przewody od wody i pradu co by na wiosne je odkopać przeciż sie nic nie opłaca tak jak ten wyciag przy snowparku który był 5 razy uruchomiony bo obsługi brak ale był postawiony i rozebrany ciekawe ile to kosztowało, pewnie sie opłacało zakopiańcom to ogarnąćno i tak bym mógł cały czas wymieniać ale czy jest sens Panie kierowniku od zimy ?????????pewnie Pani menager ma ogromną wiedzie jak ogarnąć zimeciekawe czy wie ze slopestyle to komkurencja olimpijska ups nie wiedziała Pani czas troszki poczytać o sportach zimowychpozdrawiam Paweł Kzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
debile

Paweł K (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 25 / 11

a jeszcze jedno taka obsługa ogarnieta ze w tamtym roku przeszkody z laminatami pomalowali debile
ale nikt z mosiru tego nie wyczyścił tylko ludzie co chcieli z parku w tamtym roku korzystać...rozwiń całość

a jeszcze jedno taka obsługa ogarnieta ze w tamtym roku przeszkody z laminatami pomalowali debile
ale nikt z mosiru tego nie wyczyścił tylko ludzie co chcieli z parku w tamtym roku korzystać skrobaczkami laminaty czyścili jak by co to mam zdjęcia jaka inteligencja ma globusie panujezwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Słuszna uwaga

Marek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 15

W Lublinie aura jest inna. To jest środek miasta i jest cieplej niż na wsi. Poza tym wam lubliniakom to nikt nie dogodzi. W tamtym roku Globus ruszył pierwszy i też ludzie jęczeli.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GLOBUS SKI ŻENADA

Zenek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

Śnieg leży od tygodnia. W Rąblowie i Parchatce już działają wyciągi. NA CO CZEKA MOSIR??? Na odwilż? Postuluję: Zabrać im stok i oddać lepszemu gospodarzowi!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Lubelskie

Chełmianin N (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 35 / 12

Chełm-Kumowa Dolina nie leży na Lubelszczyźnie,poczytaj to może rozum odszczyźnie.
RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUKCET)
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011...rozwiń całość

Chełm-Kumowa Dolina nie leży na Lubelszczyźnie,poczytaj to może rozum odszczyźnie.
RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUKCET)
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
WIKIPEDYŚCI.
My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia
2011(CET)

TELEWIZJA POLSKA
Komisja Etyki Warszawa,26.07.2012r.
dot.KE/93/2012

Szanowny Panie,
uprzejmie wyjaśniamy,że Pana skarga wpłynęła do Komisji Etyki TVP S.A po raz pierwszy.Zgadzamy się z Panem,że zamienne stosowanie określeń woj.lubelskie i Lubelszczyzna jest niepoprawne.W związku z tym Komisja Etyki AVP S.A przekazała redakcjom Pańskie uwagi wraz z komentarzem,w którym zwróciła uwagę na to,aby informacje przeznaczone do emisji na antenie były przygotowywane z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi zasadami języka polskiego.

Z poważaniem
przewodniczący Komisji Etyki TVP S.A
Maciej Zakrocki.

T:(+48) 22 547 79 61,F:(+48) 22 547 43 16,E: komisja.etyki@twp.pl

Lublin,2012-10-11
BW-I.0330.423.12
Szanowny Panie Ryszardzie
Pański list pozwolił mi odzyskać wiarę w fakt,że są w naszym województwie ludzie, którym,podobnie jak mi,szeroko rozumiana kultura żywego słowa,leży na sercu.Absolutnie i z całą stanowczością zgadzam się z tym ,że Województwa Lubelskiego nie można nazywać Lubelszczyzną.Zapewniam jednocześnie,iż w kontaktach Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie na tę zasadę zwracam uwagę.
Ludziom takim jak my,którzy szanują mowę ojczystą i zasady posługiwania się językiem trudno pogodzić się z faktem,że tak rażące błędy się pojawiają.Pozostaje tylko zwracać na nie uwagę i mieć nadzieję,że Ci którzy je popełniają przestaną być w końcu odporni na życzliwe uwagi.Tych z mojej strony,jako osoby odpowiedzialnej za komunikację w Urzędzie z mediami,nie zabraknie.Na zakończenie pragnę poprosić o wyrozumiałość co do czasu udzielonej Szanownemu Panu odpowiedzi.Nie wynika to z faktu.iż tak ważnego i poważnego problemu nie dostrzegam,ale z wielu codziennych,absorbujących spraw.
Z wyrazami najwyższego szacunku i podziękowaniami za troskę o kulturę naszego języka
Rzecznik Prasowy
Wojewody Lubelskiego
Kamil Smerdel

Szanowny Panie,

Bardzo serdecznie dziękuję za przesłaną informację oraz zawarte w niej uwagi. Zgadzam się, że zamienne stosowanie określeń woj.lubelskie i Lubelszczyzna jest nieodpowiednie.
Przekazałem już podległym mi redakcjom Pańskie zastrzeżenia z prośbą o ich uwzględnienie przy redagowaniu tekstów.

Tomasz Rakowski
p.o. dyrektor TVP Lublin

zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

HEJ (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 16 / 14

Aaaale o sssso chodzi????


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czytaj

Polesiak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

Żebyś za tumana nie uchodził!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
narty

jon (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 13

nie mogę patrzeć na zdewastowany krajobraz w Batorzu !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Rąblów - totalna porażka

Ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 14 / 18

Ludzie nie jedźcie tam. Drogo, tłoczno, słabo przygotowane trasy, sprzęt w wypożyczalni tragedia. Tylko Chrzanów żeby pojeździć, abo Globus na rozruch i dla początkujących.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ostrazegam przed ich "gastronomią"...s*aczka gwarantowana

endrju (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

bez dopłaty.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie jest tak źle

Pdp (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 33 / 16

Poza tym, że nie można zamawiać potraw smażonych, czyli żadnych frytek itp. Robią to chyba na oleju silnikowym.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W okresie zimy każdy sobie radzi jak może....

Uprawiający biegi (bez nart). (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 51 / 17

Kto pojedzie na narty ? Tylko część tzw. budżetówki, a zwłaszcza tzw. mundurówki, dygnitarze rządowo - partyjni i właściciele niektórych firm - mogą sobie pojeździć na "prawdziwych "nartach w...rozwiń całość

Kto pojedzie na narty ? Tylko część tzw. budżetówki, a zwłaszcza tzw. mundurówki, dygnitarze rządowo - partyjni i właściciele niektórych firm - mogą sobie pojeździć na "prawdziwych "nartach w górach, zwłaszcza w Austrii lub we Włoszech.A tak większość może jedynie kupić stary sprzęt i jeździć na nartach niedaleko miejsca zamieszkania. Większość obywateli na Zielonej Wyspie klepie biedę i od dawna odczuwa kapitalistyczny kryzys gospodarczy. Zwłaszcza dotyczy to województwa lubelskiego, którego w ramach rankingów Unii Europejskiej, dobija do dna w zakresie poziomu życia w UE i jest prawie na poziomie bytowania Bułgarów i Rumunów. Ale rządząca w województwie koalicja PO-PSL ma się dobrze i jeżeli ich fachowcy nie mają kwalifikacji do zajmowania stanowisk to nie organizuje tzw. konkursów na stołki, a jedynie powierza swoim pełnienie obowiązków dyrektora (czyli p.o.) do czasu uzyskania przez nich kwalifikacji, jak to ma miejsce od dawna w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie itd. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
chłopie zima , narty , łyżwy - nie jęcz

spoko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 13

nie masz kasy -kup biegówki , idz do lasu zrelakuj sie. Kiedys komuna nie dawała ci jezdzic , pózniej PO a moze i żydzi , cyganie i murzyni ? Idz na dwór walnij sobie pomnik Polaka niezłomnego - ze...rozwiń całość

nie masz kasy -kup biegówki , idz do lasu zrelakuj sie. Kiedys komuna nie dawała ci jezdzic , pózniej PO a moze i żydzi , cyganie i murzyni ? Idz na dwór walnij sobie pomnik Polaka niezłomnego - ze sniegu.
Wszystko ma swój czas i swoje miejsce - my o nartach Ty o polityce.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To zapisz się do PO albo PSL bałwanie

f40 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 27 / 12

I przestaniesz narzekać.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bałwanem to jesteś ty!!!!!!!!!

jola (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

i nie obrażaj ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jolka,Jolka

kinol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 35 / 27

pamiętasz?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo