Giełda tylko dla hodowców zwierząt

  Giełda tylko dla hodowców zwierząt

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Miejscy radni się zreflektowali. Obiecują przyjrzeć się bliżej sprawie dotyczącej wysokości opłaty placowej na terenie giełdy dla zwierząt.
  Giełda przy ul. Turystycznej działa sprawnie. Na miejscu dyżuruje weterynarz, który udziela kupującym porad i dogląda zwierząt. Spółkę Turisdis - administratora terenu i samych sprzedawców zelektryzowała wiadomość o tym, że od nowego roku opłaty targowe na terenie giełdy zwierząt wzrosną dwukrotnie. - Jesteśmy zszokowani - mówi Krzysztof Kołodziej, pracownik Leclerca, odpowiedzialny za targowisko.


  Placowe z 20 zł ma wzrosnąć do 50 zł, ponieważ miejscy radni ustanowili tam V strefę opłat. - Prezydent proponował I strefę handlową, radni zdecydowali inaczej - przyznaje Anna Adamiak, dyrektor Wydziału Podatków i Egzekucji Urzędu Miasta Lublin. - Ustalając V strefę opłat targowych nie chodziło nam o zwierzęta - przyznaje Michał Widomski, miejski radny (PO). Tłumaczy, że gmina nie chce, aby na Turystyczną przeniósł się handel z innych części miasta. - Gdyby było ograniczenie sprzedaży innych towarów, opłata mogłaby zostać obniżona - dodaje Widomski.

  Co oznacza, że giełda może zostać ograniczona jedynie do sprzedaży zwierząt. Radny, podobnie jak Piotr Kowalczyk z PiS, obiecuje przyjrzeć się sprawie. Regulamin targu zwierząt małych i krzewów ozdobnych jest już gotowy. Kołodziej zapewnia, że wkrótce zostanie wywieszony. Zakazuje handlu m.in. artykułami tekstylnymi i spożywczymi, w tym owocami i warzywami.

  Zdzisław Małysz, szef lubelskiej Straży dla Zwierząt, zwraca uwagę na kolejny problem. W tej chwili wśród sprzedawców jest wielu hodowców, którzy oferują zwierzęta za przysłowiową złotówkę. - Jeśli opłaty będą większe, zrezygnują ze sprzedaży. Co się wtedy stanie ze zwierzętami? Porzucą je lub uśmiercą - ostrzega Małysz. - Należy uważnie zastanowić się nad kwestią zwierzęcą i rozmawiać na ten temat. W regulaminie należy także ująć, że konieczny jest dowód na to, skąd pochodzi zwierzę - dodaje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo