Makabryczny pomysł sąsiada

  Makabryczny pomysł sąsiada

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Dwa świńskie łby zatknięte na pal. Taki makabryczny obrazek pojawił się wczoraj na terenie dwóch posesji przy ul. Hiacyntowej. W sąsiedztwie mieszka Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina. Wszyscy mieszkańcy ulicy uważają, że konfliktowi sąsiedzi chcą ich zastraszyć.
  Świńskie łby zawisły na terenie dwóch działek. Przy jednym z nich znalazła się tabliczka z napisem "profesor z Odessy". Nikt nie ma wątpliwości, że to złośliwość w stosunku do prezydenta Fica, który jest profesorem Politechniki Lubelskiej..

  Na drugiej posesji wywieszono świńską głowę ubraną w żołnierską czapkę. - To przytyk w moją stronę. Jestem emerytowanym wojskowym. Sąsiad się na nas mści, ponieważ chcemy, aby przeniósł dokuczliwy zakład przemysłowy - mówi Mieczysław Kosiar.

  - Uważam to za manifestację. Sąsiad chce nas zastraszyć - dodaje inna mieszkanka ul. Hiacyntowej.

  Sąsiedzki konflikt trwa od kilku lat. Punktem zapalnym jest zakład przemysłowy należący do autora tych kontrowersyjnych zachowań. Podobne sytuacje już miały miejsce.

  - Dziwię się, że do tej pory prokuratura nie przyjrzała się tej sprawie. Dzisiaj złożę doniesienie. Moim zdaniem, zwierzęta zostały zbezczeszczone. Sprawca musi zostać ukarany - komentuje Zdzisław Małysz, szef lubelskiej Straży dla Zwierząt. - Uważam, że zwierzęce głowy mogą pochodzić z legalnego uboju.

  Z właścicielami posesji, na których wystawiono świńskie łby, nie udało się nam wczoraj skontaktować.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo