Kupujemy prezenty

  Kupujemy prezenty

  Barbara Majewska, mz

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  258 zł przeznaczy w tym roku statystyczny Polak na zakup prezentów gwiazdkowych. Tak wynika z raportu TNS OBOP. Co trzeci badany wyda na ten cel od 100 do 200 zł. Najdroższe upominki zrobią 30-latkowie.
  Gorączkę przedświątecznych zakupów widać już w sklepach. Lublinianie, którzy wysyłają świąteczne paczki za granicę, często wybierają rękodzieło, które kojarzy się z naszą ojczyzną. - Najpopularniejsze w tym roku są ręcznie malowane bombki oraz inne ozdoby choinkowe. Wiele osób wybiera również haftowane obrusy z bożonarodzeniowymi symbolami - opowiada Jadwiga Chabros, kierowniczka sklepu "Cepelia".


  Dla maluchów natomiast najmodniejsze są klocki Lego oraz specjalne maty do tańczenia. - W tym roku obserwujemy duże zainteresowanie zabawkami, które mają wpływ na rozwój i edukację dzieci. Dlatego klienci częściej wybierają gry planszowe albo fantasy niż gry komputerowe - zaznacza Krzysztof Adamus, właściciel sklepu "Krzyś" w Lublinie.

  Nasza sonda  Co Wasi najbliżsi dostaną w tym roku pod choinkę i ile wydacie na te prezenty?

  Ewa Ścirka

  Na pewno nie będę skąpić pieniędzy na prezenty. Dla siostrzeńców i bratanka wybiorę coś z zabawek. Siostrze kupię jakąś biżuterię lub kosmetyki, brat dostanie kosmetyki albo maszynkę do golenia.

  Agnieszka Zembek
  Kupię drobiazgi: kosmetyki, skarpetki, rękawiczki. Takie małe rzeczy, nic specjalnego, ale za to prosto z serca. By kupić prezenty dla wszystkich najbliższych osób, będę musiała wydać około 150 złotych.

  Paweł Sapuła

  Szczerze mówiąc, jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Prezenty staram się wybierać indywidualnie, by danej osobie się podobały. Kupując coś najbliższym, można wydać większe kwoty.

  Magda Zdrodowska
  Już kupiłam prezenty. Cór-ce, wiadomo - zabawki - modny w tym roku "Pet Shop". Dla rodziców bardziej praktyczne rzeczy, czyli obrusy i komplet witamin. W sumie na wszystko wydałam około 300 zł.

  Przemysław Zaleski
  Wnukowie pasjonują się składaniem samochodów z LEGO, więc dla nich zestawy klocków. Dla wnuczek zamek z lalką Barbie. Dla małżonki biżuteria z ładnym bursztynem. Każdemu to, co sprawi dużą frajdę.

  Piotr Wnuk
  Jeszcze nie wiem, co dokładnie kupię na prezenty. Dla dziecka będzie to na pewno jakaś zabawka, a dla żony rękawiczki bądź perfumy. Planuję przeznaczyć na te zakupy około 350 złotych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo