Menu Region

Trzech chętnych na stanowisko prezesa lubelskiego MOSiR-u

Trzech chętnych na stanowisko prezesa lubelskiego MOSiR-u

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Artur Jurkowski

16Komentarzy Prześlij Drukuj
Trzech chętnych na stanowisko prezesa lubelskiego MOSiR-u Trzech chętnych na stanowisko prezesa lubelskiego MOSiR-u

Mariusz Szmit w listopadzie zrezygnował ze stanowiska prezesa MOSiR (© Archiwum)

Do końca roku możemy poznać nazwisko nowego prezesa MOSiR Bystrzyca. W poniedziałek upłynął termin zgłaszania kandydatów w konkursie ogłoszonym przez radę nadzorczą. Poprzedni szef komunalnej spółki Mariusz Szmit zrezygnował ze stanowiska w połowie listopada.
- Zgłosiło się trzech kandydatów. Na razie nie możemy zdradzać nazwisk - poinformowała Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Jeszcze w tym tygodniu rada nadzorcza przeprowadzi rozmowy z kandydatami. - Odbędą się w dniach 27, 28 grudnia. Nazwisko nowego prezesa MOSiR możemy poznać jeszcze w tym roku - dodała Krzyżanowska.

Na giełdzie nazwisk do objęcie stanowiska szefa MOSiR wymieniani byli m.in. Mariusz Galusiakowski, wiceprezes spółki i obecnie pełniący obowiązki prezesa; Marcin Bielski, prezes Fundacji Rozwoju Sportu. Ten ostatni poinformował jednak, że w konkursie nie startuje.

Poprzedni szef komunalnej spółki, Mariusz Szmit, złożył rezygnację ze stanowiska w połowie listopada.
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk, nie chciał zdradzać powodów takiego kroku byłego już szefa MOSiR. Szmit też nie komentował sprawy.

Kurierowi udało się ustalić, że bezpośrednim powodem pożegnania się Szmita ze stanowiskiem było zorganizowanie przez MOSiR handlu w dniu Święta Niepodległości na stadionie przy ul. Kresowej. To nie spodobało się Żukowi. - W pewnej mierze był to kropla, która przelała czarę i zdecydowała o odejściu ze stanowiska prezesa MOSiR - przyznawał w rozmowie z Kurierem Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Ratusz był też niezadowolony z realizacji inwestycji przez MOSiR. Chodziło m.in. o poślizg z budową miasteczka ruchu drogowego oraz hali lodowej przy al. Zygmuntowskich. Kolejną była budowa części rekreacyjnej przy planowym basenie olimpijskim przy al. Zygmuntowskich. 30 mln zł na powstanie "miniaquaparku" ma wyłożyć komunalna spółka.

Prezes MOSiR zarabia ok. 16,5 tys. zł brutto.

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

16

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wesołych Świąt ludzie!

+10 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Paweł (gość)  •

Pisowcom, którzy piszą POpłuczyny na forach, nowemu, wyłonionemu w lipnym konkursie prezesowi Mosiru, panu Żukowi, który traktuje mieszkańców Lublina jak trzodę, no po prostu wszystkim.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wszystko jest zgodne z planem i naszymi POmysłami na obsadzanie stanowisk naszymi tzw. fachowcami.

+9 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

POpierający zawsze rządzącą władzę - niedościgniony oPOrtunista na miękkim fotelu. (gość)  •

Tylko bajerowanie i ściemnianie o czekającym nas dobrobycie oraz rozkwicie Zielonej Wyspy, a zwłaszcza bycie w życiu sprytnym oPOrtunistom - daje efekt w postaci zaufania i rządzenia. P.S. Chwila szczerości: Przy takiej gosPOdarce i przy takim zadłużeniu na każdym szczeblu kraju, chyba już nikt nie wierzy, że Zielona Wyspa będzie mogła funkcjonować w nieskończoność jedynie dzięki bardzo dużej POmocy Unii Europejskiej i kredytach z banków Zachodnich. Ale co nas obchodzi, bo chcemy się nachapać póki rządzimy, a o jutro niech się martwią następcy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Efekt okrągłego stołu.

+10 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

karuzela stołków (gość)  •

Bielski, Bielski, Bielski. Czy takie nazwisko nie przewijało się na listach wyborczych SLD! Pewnie to tatunio.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Uprzejmie donoszę - skład zarządu

+20 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Obserwator (gość)  •

Prezes - Zdzisław Hołysz Platforma Obywatelska
V-ce Prezes - Mariusz Galusiakowski - z odzysku z MPWiK
2nd v-ce Prezes - Marcin Bielski - z odzysku z MPWiK.

Nadmieniam, że nie byłem obecny, tylko śledzę poczynania pana prezydent. Ten "konkurs" mam nadzieję będzie koljnym gwoździem do politycznej trumny.

Kurierek byłby mniej żenujący, gdyby napisał o kulisch całej sprawy. Czyli dlaczego został odwołany Szmit i jak się ustawia konkursy na prezesa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zasady organizacji patologicznych tzw. konkursów nie powinny być w ogóle wprowadzone w życie.

+18 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sobiepaństwo. (gość)  •

Ogarnia mnie śmiech jak słyszę o tzw. konkursach, których przecież zasady ich organizacji są patologiczne. Takie konkursy powinny być organizowane przez niezależne jednostki z niezależnymi faktycznymi fachowcami, a nie - z udziałem kolesi partyjnych bez merytorycznych kwalifikacji itd...

odpowiedzi (0)

skomentuj

analfabetom

+9 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

stanowcze NIE (gość)  •

był to kropla

jaaasneeee

odpowiedzi (0)

skomentuj

cenzor

+9 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytelnik (gość)  •

jak za ciężkiej komuny pan cenzor tyra w Wigilię żeby bronić świat przed nieprawomyślnymi wpisami. Brawo . posada u żuka pewna.

odpowiedzi (0)

skomentuj

tajemnica

+14 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytacz (gość)  •

nawet w Wigilię ta obe...na gazetka włazi żukowi w tyłek, najpierw pismaczyna pisze co było powodem "obrażenia" się szmita a teraz lukruje go żeby nikt nie pyskował o odprawę jaką dostanie ten pokrzywdzony. Robotę zuk mu obiecał -główny zarządca poborem pieniędzy za wywóz śmieci

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przewiduję, że na pewno wygra Wice (...).

+13 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nasza Jasnowidzka (gość)  •

POniżej tzw. wklejka z mojego wpisu sprzed tygodnia, z tym, że w wyniku kolejnego olśnienia jakiego PO raz kolejny doznałam, informuję, że wygra nasz Wice (...). Proszę nie mylić, że stanowiskiem byłej Wice (...), czyli mgr psychologi, która również wygrała na szefa jednostki budżetowej tylko szczebel wyższej i będzie zajmowała się w niej głównie sprawami formalno - prawnymi oraz chyba powinna otrzymywać wyższe pobory od 16,5 tys. miesięcznie jakie otrzymuje dyrektor MOSiR Bystrzyca. PO prostu mamy dużo fachowców na każde stanowwisko.

A teraz moja wklejka oraz nadmieniam, że aktualnie nie jest potrzeba "rosyjska ruletka", o której mówiłam w niżej przedstawionym wpisie.

PO prostu jest problem, chce na stołek trzech naszych fachowców - kandydatów. zgłoś +4 / -1
Sprawę chyba rozstrzygnie tzw. rosyjska ruletka na tzw. ślepy nabój. (gość), 19.12.12, 11:35:12

Jest problem. Mamy nadmiar naszych fachowców i za mało dla nich stołków. Kandydatami na stołek są nasi wybitni fachowcy, a więc socjolog, nauczyciel i lekarz psychiatrii. Dlatego należy przeprowadzić w/w losowanie partyjne i wygranym będzie ten który będzie miał więcej szczęścia w losowaniu.

odpowiedzi (0)skomentuj

skomentuj

Ech...

+11 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Olo (gość)  •

Masz jakiś problem? Jest konkurs i komisja może sobie wybrać osobę z która będzie im współpraca się układać.
Dziwą mnie ludzie żalący się, że nie było ogłoszeń o pracy na lotnisku. Sami nie ruszyli 4 liter, aby się dowiedzieć. Później taki się zatrudnia i wszystko trzeba mu mówić, sam głową nie ruszy...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Dać tam Pruszkowskiego!

+13 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wiesia z Siemiatycz (gość)  •

Niech sobie dorobi do głodowej pensji w TBS.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »