Lubelska młodzież solidarna z Kubą

  Lubelska młodzież solidarna z Kubą

  BM

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Tonę mleka w proszku wysłali na Kubę wolontariusze ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej, działającego przy kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie.
  W ten sposób chcą wesprzeć zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Kuby poszkodowanych przez żywioł. - Ostatnie miesiące były dla Kuby tragiczne. Huragany, które wczesną jesienią przeszły przez wyspę, pozostawiły po sobie ogromne spustoszenie. Uprawy zostały całkowicie zniszczone, a tysiące ludzi do tej pory pozostaje bez dachu nad głową - podkreśla ksiądz Mieczysław Puzewicz, rzecznik kurii lubelskiej i wikariusz biskupi do spraw młodzieży.

  Stowarzyszenie planuje już następny transport darów dla Kubańczyków. Liczy przy tym na wsparcie finansowe mieszkańców naszego miasta. Najpotrzebniejsze rzeczy to trwała żywność, lekarstwa i tabletki do uzdatniania wody pitnej.

  - Nasza działalność to nie tylko zbieranie pieniędzy. Przekonujemy młodych ludzi, że Kuba nie jest wyłącznie roztańczoną, pełną palm wyspą. To również miejsce wielkiego ubóstwa i cierpienia po przejściu kataklizmu - wyjaśnia Renata Dobrzyńska, prezes Stowarzyszenia Solidarności Globalnej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo