Święta to nie koniec świata

  Święta to nie koniec świata

  Dariusz Kotlarz, redaktor naczelny

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Od paru lat Boże Narodzenie kojarzy mi się z końcem świata. Wiem, że to nieładnie i nielogicznie, bo przecież świętujemy narodziny Jezusa, czyli początek, a nie śmierć czy zmartwychwstanie. O końcu świata, jak i o wyższości świąt, nawet nie wypada dyskutować.
  Nie o wyższość jednak chodzi, a o niskość naszych przedświątecznych zakupowych pobudek.

  Nakręcają nas promocje i nowy telewizor sąsiada. Presja dzieci na drogie prezenty i wystawny, bogaty stół, z łososiem zamiast śledzia - żeby rodzina nie pomyślała, iż do amerykańsko oświetlonej chaty zagląda bieda. Ale najbardziej przerażający jest strach w oczach: że nie zdążę, że nie kupię, że nie dostanę. Jak przed końcem świata.

  A przecież - zaryzykuję - tym razem końca świata znów nie będzie. Za to jak co roku, będziemy lizać rany na rękach poobtłukiwanych trzepaczką. Biegać po kropelki na żołądek, bo świąteczne jedzenie, okupione ciężkim bojem w sklepach, nie może się zmarnować. Złorzeczyć, bo przepłaciliśmy na promocjach i zastanawiać się, jak załatać dziurę w portfelach po wypasionych prezentach. Na własne życzenie. Spokojnych i zdrowych świąt.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo