Do końca roku na lodowisko za darmo

  Do końca roku na lodowisko za darmo

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Ratusz w tym roku sypnął dotacjami na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu, zamiast spędzać czas przed telewizorem, mogą nauczyć się jeździć na łyżwach pod okiem doświadczonego instruktora.
  Końcówka roku należy do dzieciaków z dzielnicy Czuby, mogą przychodzić na lodowisko obok hali Globus do środy włącznie i ślizgać się do woli. - Do tej pory miasto miało niewiele do zaoferowania swoim najmłodszym mieszkańcom. Kiedy zwracaliśmy się o dotacje, odpowiadano, że pieniądze będą przekazane na rzecz młodych sportowców, którzy mają już pewne doświadczenie i osiągnięcia - mówi Marzena Pieńkosz-Sapieha, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Osiedla "Błonie".


  W tym roku zmieniono to. Na rzecz Stowarzyszenia - w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w sferze upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą Osiedlowy Animator Sportu - ratusz przekazał ogółem 9 tys. zł.

  - Dzięki temu możemy zaproponować naszym dzieciom zajęcia na lodowisku. Mamy już trochę chętnych, ale liczymy, że frekwencja będzie większa - mówi Marzena Pieńkosz-Sapieha.

  Zajęcia rozpoczynają się o godz. 13 na tafli lodowiska przy hali Globus. Dzieciaki z dzielnicy Czuby mają zapewniony bezpłatny wstęp i opiekę doświadczonego instruktora. Zajęcia poprowadzi Tomasz Małolepszy. Ferie na lodowisku potrwają do końca roku.

  - Jeszcze nie wiemy, czy ratusz zdecyduje o kontynuacji programu. Być może konkurs zostanie ponownie rozpisany - zastanawia się prezes Marzena Pieńkosz-Sapieha.

  - Są realne szanse, aby został ogłoszony w 2009 r. Mamy na ten cel zagwarantowane pieniądze w miejskim budżecie. Najdalej w lutym konkurs powinien być rozpisany - mówi Monika Wac, radna SdPl i członkini miejskiej Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku. Radna ocenia, że tego typu działania powinny być kontynuowane, zwłaszcza w dzielnicach zagrożonych patologiami.

  Jak dotąd, dzięki miejskim dotacjom, dzieci z Czubów uczestniczyły w dwumiesięcznych zajęciach z capoeiry. To oparta na rytmicznych i akrobatycznych formach sztuka walki wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo