Jeden wyrok, dwa zdania sędziów

  Jeden wyrok, dwa zdania sędziów

  (WIT)

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Były podstawy do skazania Sławomira P. - uważa jeden z sędziów zajmujących się jego sprawą. Chociaż oskarżony został uniewinniony, wyrok nie zapadł jednogłośnie.
  Jest już gotowe uzasadnienie wyroku uniewinniającego mężczyznę oraz głos zupełnie inny od tego rozstrzygnięcia. - Uważam (...), że postępowanie przygotowawcze oraz przewód sądowy rozstrzygnęły w sposób oczywisty, że Sławomir P. jest sprawcą zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów - napisał sędzia Jerzy Rodzik.

  Sławomir P. odpowiadał za zabicie w styczniu 2006 roku dwóch kobiet mieszkających przy ul. Skrzetuskiego. Jesienią tego roku Sąd Okręgowy w Lublinie uniewinnił oskarżonego, a przy okazji ostro skrytykował działania policji w tej sprawie.

  Inaczej sprawę podwójnego morderstwa ocenia sędzia Rodzik, jeden z członków składu orzekającego. Jego zdaniem, oskarżony miał motyw, aby dokonać makabrycznej zbrodni.

  Pokrzywdzone wcześniej doradzały żonie Sławomira P., aby wzięła z nim rozwód. Zaraz po zatrzymaniu Sławomir P. dwukrotnie przyznał się do dokonania zabójstwa. Dopiero przed sądem odwołał swoje wyjaśnienia. Twierdził, że był zastraszany i bity przez policjantów.

  Sędzia Rodzik zaznacza jednak, że w sprawie nie ma mocnych dowodów winy. Są za to liczne poszlaki, które się łączą ze sobą i jednoznacznie wskazują na Sławomira P.

  Uniewinnienie nie jest prawomocne. Jeśli prokuratura złoży odwołanie od wyroku, to o losie Sławomira P. zadecyduje Sąd Apelacyjny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo