Lubelskie stoki czekają na miłośników nart

  Lubelskie stoki czekają na miłośników nart

  Kamil Krupa

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Dzisiaj w południe zostanie otwarty mały stok narciarski przy hali Globus. Po długim oczekiwaniu lubelscy narciarze będą mogli skorzystać z obiektu wybudowanego w ubiegłym roku. Fani białego szaleństwa mają też do dyspozycji wyciągi pod Lublinem.
  Na razie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oddaje do użytku małą trasę. Ma ona długość 110 m i jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które z nartami nie miały wie-le wspólnego. Cena za jeden zjazd to 1 zł.

  Na miejscu można wypożyczyć sprzęt. Koszt kompletu, w którego skład wchodzą narty, kijki i buty to 20 zł za godzinę. Za korzystanie ze sprzętu ponad 3 godziny zapłacimy 35 zł. Można również wypożyczyć same narty albo same buty. W tym przypadku trzeba zapłacić 15 zł za godzinę.

  Nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszy duży wyciąg, gdzie trasa zjazdu wynosi 200 metrów. - Właśnie prowadzimy jej naśnieżanie - usłyszeliśmy w MOSiR.

  Tymczasem są też czynne inne wyciągi na Lubelszczyźnie. - Nasz uruchomiliśmy już w niedzielę - chwali się pracownik Ośrodka Sportów Zimowych Nart-Sport w Rąblowie. - Trasa ma 300 metrów i jest sztucznie dośnieżona. Cena za jeden przejazd to 1 zł 20 gr. W weekend będzie drożej.

  Działa również wyciąg orczykowy na Chełmowej Górze w Krasnobrodzie. Ta trasa ma 400 m. Grubość warstwy śnie-gu sięga 20 cm.

  Bez sztucznego śniegu nawet nie ma co myśleć o jakichkolwiek zjazdach narciarskich. Tak jest w przypadku wyciągu orczykowego na Białą Górę w Justyncówce. Sięgająca 460 m trasa nie ma sztucznego naśnieżania.

  - Czekamy na bardziej sprzyjającą pogodę - mówi Mariusz Malec z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim. - W tej chwili jest u nas zaledwie 5 centymetrów śniegu, więc nie ma nawet mowy o jakiejkolwiek jeździe.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo