Menu Region

Mirosław Taras, były szef Bogdanki, nowym prezesem LPEC w...

Mirosław Taras, były szef Bogdanki, nowym prezesem LPEC w Lublinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Ewa Pajuro

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Mirosław Taras, były szef Bogdanki, nowym prezesem LPEC w Lublinie Mirosław Taras, były szef Bogdanki, nowym prezesem LPEC w Lublinie

Mirosław Taras, były szef Bogdanki, nowym prezesem LPEC w Lublinie (© Archiwum)

Mirosław Taras, były prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka od 1 kwietnia będzie nowym szefem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Decyzję w tej sprawie podjęła rada nadzorcza LPEC. - Rada wysoko oceniła kwalifikacje i działania Mirosława Tarasa jako prezesa Bogdanki - tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina. I dodaje, że przed spółką stoi wiele wyzwań. - Chodzi m.in. o modernizację sieci ciepłowniczej i inne inwestycje, a także pozyskiwanie na ten cel środków np. pieniędzy z Unii Europejskiej - wymienia Krzyżanowska.

Dotychczasowy prezes LPEC, Lech Kliza będzie pełnił funkcję wiceprezesa spółki.

Przypomnijmy, że Taras został odwołany z funkcji prezesa Bogdanki pod koniec września ubiegłego roku. Powód? Rada nadzorcza podała w komunikacie, że nie zgadzał się na wdrożenie rekomendacji z przeprowadzonego w spółce audytu.
Były prezes mówił z kolei, że nie przystał na korupcję i na propozycję ustawiania przetargów. Taras poinformował o możliwych nieprawidłowościach Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA przekazało to doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a ta - do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która zajmuje się ściganiem przestępstw dotyczących m.in. obrotu instrumentami finansowymi.

Taras złożył także pozew w sądzie cywilnym. Domaga się w nim ustalenia nieważności uchwały rady nadzorczej na podstawie, której został odwołany.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano


W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.