Piłka nożna: Avia Świdnik lepsza od Stali Poniatowa

Piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik wygrali kolejny mecz kontrolny. W sobotę, w Łęcznej podopieczni Tadeusza Łapy rozgromili Stal Poniatowa 6:1 (5:0). Bramki dla Avii z występującą szczebel niżej Stalą strzelali Wojciech Białek (dwie), Michał Jeleniewski (dwie), Kacper Krawiec i Konrad Tarkowski. Honorowego gola dla poniatowian zdobył Konrad Gąsiorowski.

- Wiadomo, że przeciwnik nie postawił nam zbyt wysokich wymagań, ale takie sparingi też są potrzebne - mówi Marek Maciejewski, prezes Avii. - Można w nich przećwiczyć pewne warianty, a także zgrywać nowych zawodników. Z każdym kolejnym sparingiem poziom wymagań będzie jednak większy, ponieważ będziemy grać z silniejszymi przeciwnikami,

A tych w Avii wiosną zagra kilku. Jednak nie zanosi się na kolejne transfery. - Mamy ciekawą drużynę, więc nie ma sensu już w niej za bardzo mieszać. Poza tym nasza młodzież depcze po piętach doświadczonym graczom. Zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsce w pierwszym składzie - kończy Maciejewski.

- Pierwsza połowa należała zdecydowanie do nas. Gra toczyła się do jednej bramki - ocenia przebieg sparingu Tadeusz Łapa, trener Avii. - Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, wyprowadzając szybkie akcje. W tej odsłonie wystawiłem najsilniejszą obecnie jedenastkę, ponieważ nie mogli zagrać lekko kontuzjowani Adrian Ligienza, Karol Lewczuk i Sebastian Kucharzewski. Wszyscy w połowie tygodnia powinni wrócić do zajęć.

Wynik mógł być wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Michał Maciejewski. A przecież ten ostatni, we wcześniejszym w sparingu z Lublinianką-Wieniawą zdobył dwie bramki z rzutów karnych. - Cóż bramkarz Stali złapał piłkę. Mimo to nie widzę przeszkód, żeby Michał dalej był stałym egzekutorem jedenastek - zdradza Łapa.

Po zmianie stron szansę gry w Avii dostała młodzież. - Nasza gra była wtedy chaotyczna, a mecz się wyrównał. Chociaż mój zespół stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji do strzelenia goli, ale wykorzystał tylko jedną okazję. Z drugiej strony młodzi zawodnicy dostali możliwość ogrania się w konfrontacji z seniorami Stali - kończy szkoleniowiec Avii.

W środę (godz. 10), także w Łęcznej, Avia zmierzy się ze swoim ligowym rywalem Chełmianką.

Avia z Bronią zagrała na dwa składy. W pierwszej połowie zagrali: Gieresz - Majewski, Maciejewski, Pranagal Lenart, Jankowski, Sadło, Jeleniewski, Mazurek, Tarkowski, Białek. Po zmianie stron na boisko wybiegła następująca jedenastka: Leśniak - Kowalski, Gorgol, Ziemkiewicz, Krawiec, Martyna, Szyjduk Drut, Jeleniewski, Dobrowolski, Joć