Weekend w Lublinie: Nie siedź w domu, idź na imprezę

Weekend w Lublinie: Nie siedź w domu, idź na imprezę

Barbara Wójtowicz, Jacek Słowik, paf

Kurier Lubelski

Kurier Lubelski

Lombard zagra największe przeboje

Lombard zagra największe przeboje ©materiały zespołu

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was imprezowy rozkład jazdy w Lublinie i regionie. Propozycji jest sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Lombard zagra największe przeboje

Lombard zagra największe przeboje ©materiały zespołu

Nieczęsto się zdarza, by na lubelskiej scenie gościły takie gwiazdy jak Janusz Gajos i Anna Seniuk. W we-ekend będziemy mieli okazję zobaczyć ich w przedstawieniu "Udręka życia", przygotowanym przez Teatr Narodowy w Warszawie. A jeśli dodać, że spektakl wyreżyserował Jan Englert, można mieć pewność, że widzów czeka wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Przedstawienie powstało na podstawie sztuki Hanocha Levina. Na scenie gościnnie wystąpi także Włodzimierz Press.
Sobota/niedziela, Teatr im. J. Osterwy, ul. Narutowicza 17, godz. 19.00/17.00, bilety 80-120 zł

W DDK "Węglin" - Karnawałowy bal przebierańców dla dzieci
Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza wszystkie dzieciaki na karnawałowy bal przebierańców. W programie przewidziano m.in. wspólne śpiewanie i tańce. Każdy uczestnik powinien przebrać się w strój karnawałowy. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą obuwia na zmianę.
Sobota, DDK "Węglin", ul. Judyma 2a, godz. 13.00, wstęp wolny

W Centrum Kongresowym - "Zemsta nietoperza"
"Zemsta nietoperza" to jedna z najbardziej znanych operetek Straussa. Jej akcja rozgrywa się w XIX-wiecznym podwiedeńskim kurorcie. Opowiada historię Gabriela von Eisensteina, który postanawia ostatnią przed pójściem do więzienia noc spędzić na balu karnawałowym, oraz doktora Falke, który chce się zemścić na Eisensteinie za kawał z poprzedniego karnawału. Zresztą wątków w sztuce jest wiele, ale o tym przekonają się tylko ci, którzy w sobotę wybiorą się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego.
Sobota, Centrum Kongresowe UP, ul. Akademicka 15, godz. 18, wstęp 40-55 zł

W Teatrze Starym - "2"
W sztuce "2", wystawianej na deskach Teatru Starego przez Teatr Korez, Grażyna Bułka i Mirosław Neinert wcielają się w kilkanaście postaci - gości baru i jego właścicieli. Opowiadają o miłości, poszukiwaniu szczęścia, związkach i pożądaniu. W klimacie baru przesyconego wonią papierosów i alkoholu, odkrywają przed widzami swoje najintymniejsze sekrety.
Sobota, Teatr Stary, ul. Jezuicka 18, godz. 19.00, wstęp 10-30 zł

W Cax Mafe - Wiwa La Karnawale!
Ostatkowej soboty nie można spędzić w domu! A świetną okazją, by dobrze się bawić, będzie udział w ósmej edycji przebieranej imprezy karnawałowej Wiwa La Karnawale! W rytmach rock&rolla zagra zespół Backbeat. Warto się ciekawie przebrać nie tylko po to, żeby się dobrze bawić, ale też aby zaoszczędzić. Przebrani płacą 15 zł, nieprzebrani: 25 zł.
Sobota, Cax Mafe, ul. Staszica 1, godz. 21.00, wstęp 15-25 zł

W Domu Kultury - "We love 80s"
Tort, Kiano i RAS zabiorą nas w sobotę w szalone lata 80. Usłyszymy nowe wersje hitów disco, numery rapowe i piosenki nawiązujące stylistyką do lat 80. Impreza przeznaczona jest dla osób od 21. roku życia. Bilet kosztuje 10 zł, wpisani na listę z facebooka przed godz. 22.00 wchodzą za darmo.
Sobota, Dom Kultury, Krakowskie Przedmieście 19, godz. 21.00, wstęp 10 zł

W Andersenie - "Pasterka i Kominiarczyk"
Mimo że bajka "Pasterka i Kominiarczyk" należy do najbardziej znanych opowieści, warto jednak wybrać się do Teatru Andersena, by przypomnieć ją sobie raz jeszcze. Scenariusz napisał Marcin Wroński, znany raczej jako twórca kryminałów, a na scenie główne role zagrają trzymetrowe kukły. Oprawę dźwiękową zbudował Rafał Rozmus. Spektakl wyreżyserował Daniel Arbaczewski, a na scenie oprócz niego zobaczymy też Ilonę Zgiet, Mirellę Rogozę-Biel, Piotra Gajosa i Jacka Draguna.
Niedziela, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1, godz. 12.00 wstęp 15-20 zł

W Teatrze Starym - Bajkowa niedziela
Najpiękniejsze bajki, legendy i opowieści można będzie usłyszeć w niedzielę w Teatrze Starym. Tym razem bajki w ramach cyklu "Bajkowa niedziela" czytać będzie Urszula Pietrzak, na co dzień związana z Teatrem Andersena. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówki można odbierać w kasie teatru.
Niedziela, Teatr Stary, ul. Jezuicka 18, godz. 17.00, wstęp wolny

W Galerii - Niedziela w Labiryncie
Galeria Labirynt po raz pierwszy od zamienienia się miejscami z Warsztatami Kultury zaprasza w swoje progi najmłodszych. W niedzielę dzieciaki będą miały okazję poznać zakamarki galerii i stworzyć makietę wymarzonej sali edukacyjnej. W zajęciach udział mogą wziąć dzieci w wieku 4-11 lat wraz z opiekunami. Galeria zapewnia wszystkie potrzebne materiały.
Niedziela, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, godz. 12.00, wstęp wolny

W Graffiti - Małach i Rufuz
Duet raper/producent z Warszawy pojawi się z najnowszym albumem "Relacja 2012". Obok nich na scenie staną również rodzimi artyści, czyli Zarys Zdarzeń. A jakby tego było mało, obok nich zagrają HZOP, Lukasyno, NON Koneksja, Dobry Przekaz, PNU, SSW oraz Konflikt.
Sobota, klub Graffiti, al. Piłsudskiego 13, godz. 20.00, bilety 25-30 zł

W Komitecie - Retro Ostatki
Ostatkowa edycja imprezy retro. Podczas zabawy na dwóch poziomach klubu usłyszymy najgorętsze hity. Na poziomie dolnym królować będą lata 90., natomiast na górze pobawimy się przy zestawie tzw. mash-upów i największych hitach ubiegłego stulecia.
Sobota, klub Komitet, Krakowskie Przedmieście 32, godz. 21.00

Lombard zagra największe przeboje
Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale zespół Lombard istnieje od 1981 roku. Przez ten czas przez grupę przewinęło się trzydzieścioro muzyków, spośród których najbardziej znana jest wokalistka Małgorzata Ostrowska.

Teraz za mikrofonem stoi Marta Cugier, będąca w zespole od czternastu lat. To mniej niż klawiszowiec i wokalista Grzegorz Stróżniak, który jest w formacji od początku jej istnienia. To wszystko nie ma większego wpływu na repertuar, który zespół zaprezentuje w niedzielę w Graffiti. Znajdą się w nim m.in. "Przeżyj to sam", "Szklana pogoda", "Nasz ostatni taniec", "Droga Pani z Telewizji", "Kto mi zapłaci za łzy", "Kryształowa", "Taniec pingwina na szkle", "Adriatyk, ocean gorący", "Déjá Vu", "Patrz! Patrz!", "Road to Freedom". Supportem dla Lombardu będzie hardrockowy Macheezmo.
Niedziela, Graffiti, al. Piłsudskiego 13, godz. 19.00, bilety 20 zł. [i]PAF
[/i]

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano
Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
g

g (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

w ogóle lublin cienko z tym stoi... szkoda wielu koncertów
/watch?v=tbOhFqMIELI

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ależ

AnnoNim (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 25 / 18

Piękny wypis, szkoda, że na połowę z wymienionych imprez od paru tygodni już nie ma biletów - więc sens dodawania takich postów jest pod znakiem zapytania.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo