Piłka nożna: Wisła Puławy lepsza od Korony Kielce z Młodej Ekstraklasy

W sobotę kolejny mecz kontrolny rozegrali piłkarze drugoligowej Wisły Puławy. Podopieczni trenerów Jacka Magnuszewskiego i Marka Nowaka pokonali przed własną publicznością Koronę Kielce (Młoda Ekstraklasa) 2:0. Gole dla Dumy Powiśla strzelali Marek Nowak w 35 minucie i Konrad Nowak w 68 min, skutecznie egzekwując rzut karny.

- Przez cały mecz kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku - mówi Marek Nowak, drugi trener Wisły. Korona w pierwszej połowie oddała tylko jeden celny strzał, a po zmianie stron ani razu nie zagroziła naszej bramce.

Wiślacy bardzo dobrze zaprezentowali się w defensywie. - Nasza obrona zagrała niemal bezbłędnie. Sami stworzyliśmy sobie jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku. Czasami brakowało wykończenia akcji, a czasami ostatniego podania - ocenia sobotni sparing Nowak.

Pierwszą bramkę Duma Powiśla zdobyła po ładnej kontrze. Łukasz Giza dograł piłkę Markowi Nowakowi, a były gracz Korony (ME) dopełnił formalności. Drugi gol to centra Mateusza Kozieła, po której jeden z obrońców Kielc niefortunnie odbił piłkę ręką, a Konrad Nowak pewnym strzałem z jedenastu metrów ustalił końcowy wynik spotkania.

W środę (godz. 17) Wisła w Puławach zmierzy się z Avią Świdnik, a dwa dni później również u siebie (godz. 15.30) drugoligowiec z Puław zmierzy się ze swoim ligowym rywalem Puszczą Niepołomice.

Wisła: Penkowec - Budzyński, Gorskie, Jakubiec, Gawrysiak, M. Nowak, Pożak, Maksymiuk, Jabkowski, Giza, Nowosielski. Ponadto grali: Przybylski, Kozieł, Kursa, Edwards, Szczotka, Wiącek, Orzędowski, Charzewski, Niezgoda, K. Nowak