Lublin ma coraz więcej dzieci

  Lublin ma coraz więcej dzieci

  Kamil Krupa

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W ubiegłym roku w szpitalach na terenie Lublina urodziło się 9385 dzieci. Statystycy przekonują, że tak dużej liczby urodzeń w mieście jeszcze nie było.
  - W 2008 roku lubelski Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował największą w historii miasta liczbę urodzeń - potwierdzają pracownicy magistratu.

  To już szósty rok z kolei, kiedy w naszym mieście przybywa dzieci. Spośród prawie 9,4 tysięcy maluchów, które przyszły na świat w lubelskich szpitalach, 3,5 tysiąca to mieszkańcy miasta.

  - Dane, które zbieramy, pochodzą z lubelskich szpitali. Wiele kobiet spoza Lublina decyduje się na poród w miejskich placówkach - wyjaśnia Andrzej Marciniak, dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego. To jednak nie zmienia faktu, że mieszkańców Lublina z roku na rok jest coraz więcej.

  Tendencja zwyżkowa trwa od 2002 r. W porównaniu z nim ubiegłoroczny wynik to skok o 38 proc. - Oprócz poprzedniego roku największą liczbę urodzeń w ciągu kilkudziesięciu lat zanotowaliśmy w 1986 r. - opowiada dyr. Marciniak. - Od tamtej pory na świat przychodziło w mieście coraz mniej maluchów. Niż się utrzymywał aż do 2002 r. Skąd w takim razie wziął się aż taki wzrost? Zdaniem pracowników USC, wpłynęło na to wiele czynników. Między innymi podniósł nam się standard życia.

  - Na pewno sytuacja materialna ma wpływ na decyzje o planowaniu rodziny - uważa dyr. Marciniak.

  Przyszli rodzice decydują się na potomstwo także z innych względów. - Postanowiliśmy, że będziemy mieć dziecko zaraz po ślubie - mówi 28-letni ojciec kilkumiesięcznego Antosia. - Moja żona jest w trakcie nauki. Kiedy skończy studia, mały pójdzie do przedszkola, a ona będzie mogła podjąć pracę.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo