Dlaczego nie pisali matury?

  Dlaczego nie pisali matury?

  Magdalena Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Nie wszystkim uczniom III LO im. Unii Lubelskiej udało się wczoraj napisać próbną maturę z języka obcego. Egzamin rozpoczęto nie o 9.00, ale o 8.30.
  - Podobno była wywieszona informacja o tym, że matura próbna z języka angielskiego rozpocznie się wcześniej, ale wielu uczniów nie wiedziało o tym - mówi matka licealistki.

  O wyjaśnienia poprosiliśmy dyrekcję lubelskiego liceum. - Próbna matura z języka obcego została zaplanowana na godzinę 8.30, a to ze względu na organizację pracy klas niższych. Informacja była znana już od miesiąca, wtedy wywiesiliśmy harmonogram egzaminów próbnych - mówi Ewa Fijuth, wicedyrektor III LO w Lublinie. - Ponadto do przekazania jej uczniom zostali zobligowani wychowawcy. To raczej my chcielibyśmy usłyszeć wyjaśnienia od osób, które się spóźniły.

  - To zdarzenie nie powinno mieć miejsca. Egzamin we wszystkich szkołach wyznaczono na tę samą godzinę, na 9.00, m.in. po to, aby nikt nie mógł wynieść tematów - tłumaczy Renata Janicka, przedstawiciel Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie na teren województwa lubelskiego.

  Części spóźnialskich nie wpuszczono do klas. - Skoro żąda się odpowiedzialności od licealistów, tym bardziej powinni się nią wykazać pedagodzy. Dlaczego jednych wpuszczono na egzamin, a drugich nie? - pyta rozżalona matka.

  Dyr. Fijuth przyznała, że nikt, kto się spóźnił, nie powinien zostać wpuszczony.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo