Francuski dla młodych Polaków

  Francuski dla młodych Polaków

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Z ofertą wsparcia dla szkół, które zdecydują się na nauczanie u siebie języka francuskiego przyjechali wczoraj do Lublina przedstawiciele ambasady francuskiej w Polsce.
  Dyplomaci spotkali się z Krzysztofem Babiszem, lubelskim kuratorem oświaty. - Patrick Renard, attaché do spraw współpracy edukacyjnej oraz Paul Romanovicz, attaché do spraw współpracy językowej przedstawili dwa typy ofert - mówi Babisz. - Jedną dla szkół podstawowych, drugą do gimnazjów.

  Program skierowany do gimnazjów zakłada wsparcie dla placówek, które już uczą francuskiego. Jeszcze w tym roku szkoły mogłyby nawiązać współpracę z ambasadą, która oferuje im na przykład bezpłatne pomoce naukowe. Ta współpraca mogłaby być kontynuowana.

  Uczniów podstawówek ambasada chce przede wszystkim zapoznać z kulturą i tradycją Francji. Szóstoklasiści będą mieli zajęcia ze studentami romanistyki z KUL i UMCS. - Francuzi chcą w ten sposób zachęcić do nauki swojego języka - mówi Babisz.

  Kuratorium będzie pomagało w nawiązaniu kontaktów między szkołami a ambasadą. Będzie też apelować, aby placówki oświatowe korzystały z możliwości współpracy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo