Piorą pieniądze

  Piorą pieniądze

  Agnieszka Dziaman

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Studenci piorą brudne pieniądze? Niewykluczone. Ogłoszenia zachęcające do zawierania dziwnych transakcji, a więc "czyszczenia kasy" pojawiły się na lubelskich portalach studenckich. Policja prosi wszystkich żaków o ostrożność.
  Mechanizm działania grup przestępczych, które trudnią się takim procederem, jest niezwykle prosty. W internecie pojawia się ogłoszenie o łatwym zarobieniu gotówki. Osoba, która się na to decyduje, musi tylko podać swój numer konta bankowego. Potem otrzymuje przelew (zazwyczaj sporej gotówki), a następnie przelewa pieniądze na kolejne konto. Od każdej transakcji dostaje prowizję. Czysty zysk... Tylko że to wciąż pranie brudnych pieniędzy. W Polsce były już przypadki zatrzymania osób, które trudniły się takim zajęciem.

  Teraz podobne "oferty pracy" pojawiły się również w Lublinie.

  - Otrzymaliśmy ogłoszenie dotyczące łatwej pracy dla studenta. Na początku nie zorientowaliśmy się, co to znaczy, ale zaraz potem otrzymaliśmy ostrzeżenie - mówi Lech Szafrański, szef Biura Karier Studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

  Na sygnały o podobnych sytuacjach cały czas czekają przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy proszą też młodych ludzi o ostrożność.

  - Zwłaszcza że na naszym terenie jest to nowe zjawisko. Wszystkie osoby, które zaangażują się w podobne przedsięwzięcie, muszą też mieć świadomość, że to może być niebezpieczna przygoda - kwituje komisarz Jacek Deptuś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

  Podobne przestępstwa są trudne do wykrycia. Najczęściej po kilku przelewach bankowych tropy osób biorących udział w procederze się urywają.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo