Boks: Karolina Michalczuk zdobyła 12. tytuł mistrzyni Polski (ZDJĘCIA)

34-letnia Karolina Michalczuk z Paco Team Lublin zdobyła w świetnym stylu swój 12. tytuł mistrzyni Polski seniorek w karierze. Czempionat pięściarek w dniach 7-10 marca odbył się w lubelskiej hali MOSiR, przy Alejach Zygmuntowskich.

- W mistrzostwach wystartowało 67. zawodniczek, w tym pięć z województwa lubelskiego - informuje Piotr Osiak, prezes Lubelskiego OZB.

Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego w niedzielnym finale kategorii 54 kg nie dała najmniejszych szans Martynie Letkiewicz (Carbo Gliwice), wygrywając jednogłośnie na punkty. Sędziny punktowały 37:19, 23:12 i 56:28 dla Karoliny.

Michalczuk w drodze do finału wygrała walkowerem w ćwierćfinale z Anitą Skoczek (Broń Radom), natomiast w półfinale pokonała przed czasem w 3. rundzie Paulinę Zdanowicz z Polonii Świdnica.

- Karolina boksowała w finale na swoim normalnym poziomie, pokazując że jak na razie nie ma wciąż na nią mocnych. Zresztą została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw - mówi Władysław Maciejewski, trener Paco Team Lublin.

- Jej rywalka próbowała co prawda nadrabiać ambicją i coś zrobić, jednak to jeszcze nie ta klasa, co moja podopieczna. Poza tym muszę przyznać, że niektóre walki w MP stały na naprawdę wysokim poziomie - dodaje.

Pięściarki z Lubelszczyzny wywalczyły jeszcze jeden medal w mistrzostwach, bowiem brąz w wadze 81 kg przypadł Annie Maksim (ŁKS Orlęta Łuków). Podopieczna trenera Zenona Pawlikowskiego po pasjonującym pojedynku w 1/4 finału, w którym pokonała Karolinę Cyran z Adrenaliny Wrocław (2:1) nie przystąpiła jednak z powodu kontuzji do starcia półfinałowego z Karoliną Koszelą (Stella Gniezno), oddając walkę walkowerem.

Na lubelskim ringu zaprezentowały się także dwie koleżanki klubowe Anny Maksim: Agnieszka Osial (69 kg) i Emilia Świderska (64 kg). Pierwsza z nich przegrała w ćwierćfinale z Magdaleną Konarską z Gardy Karczew (0:3), natomiast Świderska nie sprostała w 1/8 finału Vanessie Nogaj z Prosny Kalisz (0:3). W kategorii 48 kg rywalizowała ponadto Małgorzata Choma z Mechanika Włodawa, ulegając w walce ćwierćfinałowej Agnieszce Słomskiej z Broni Radom (0:3).