W sprawie "Areny" władze UMCS powołały komisję i czekają na...

  W sprawie "Areny" władze UMCS powołały komisję i czekają na poprawę

  Agnieszka Dziaman

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Najpierw była wódka sprzedawana po złotówce za kieliszek, a teraz pojawił się problem wywoływanych awantur i bójek. To wszystko dzieje się w byłej stołówce akademickiej UMCS. Władze uczelni już raz deklarowały, że zajmą się sprawą. Jak dotychczas jednak nie rozwiązały problemu.
  Chodzi o lokal "Arena". W grudniu pisaliśmy, że podnajemca urządził tam niezwykłą promocję. Aby ściągnąć klientelę sprzedawał wódkę po promocyjnej cenie 1 zł za kieliszek. W "Arenie" można też było kupić w promocji całą butelkę alkoholu oraz chleb ze smalcem...

  W całej sprawie nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt, iż zgodnie z umową najemca stołówki miał przygotować ofertę skierowaną dla studentów, a w tym między innymi małą gastronomię. Już wtedy UMCS zadeklarował, że zajmie się sprawą i jeśli nie dojdzie do poprawy sytuacji, rozwiąże umowę z przedsiębiorcą.

  Kilka dni temu w "Arenie" pojawił się kolejny problem. Tym razem była to ostra bijatyka. Napisał o tym we wtorek "Dziennik Wschodni". Wczoraj doszło do spotkania najemcy z władzami uniwersytetu.

  UMCS po raz kolejny mówi o tym, że oczekuje poprawy. Nie może rozwiązać umowy, bo grożą za to kary. Szuka więc innego sposobu rozwiązania problemu. - Powołaliśmy komisję, która oceni, czy przebudowa obiektu nie wpłynęła na jego konstrukcję - wyjaśnia Lech Bartkow, kanclerz uczelni.

  Uczelnia ma nadzieję, że uda jej się znaleźć sposób, który pozwoli rozwiązać kłopotliwą umowę. Na razie najemca wywiązuje się z nałożonych na niego obowiązków. W umowie jest np. zapis, który mówi o tym, że w obiektach powinien być zlokalizowany pub...

  Wyniki prac komisji poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo