Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa ul. Mełgiewska przyciąga inwestorów. W planach są kolejne sklepy i zakłady

Ewa Pajuro
Urzędnicy nie mają wątpliwości, że do podniesienia atrakcyjności tej części miasta przyczynił się remont ul. Mełgiewskiej zakończony jesienią ub. roku
Urzędnicy nie mają wątpliwości, że do podniesienia atrakcyjności tej części miasta przyczynił się remont ul. Mełgiewskiej zakończony jesienią ub. roku Jacek Babicz/archiwum
Kierowcy narzekali na dziury i koleiny, specjaliści od nieruchomości mówili "droga donikąd", a przedsiębiorcy woleli wydawać pieniądze gdzie indziej. To zaczyna się zmieniać. Rejon ul. Mełgiewskiej i Metalurgicznej to dziś jedno z inwestycyjnych zagłębi Lublina.

W ubiegłym roku z pompą otwierano tu hipermarket Castorama i Park Handlowy Tatary (a w nim m.in. Praktiker, Jula, Media Expert).

W planach są kolejne inwestycje, a wśród nich duże centrum wyprzedażowe z parkingiem na 800 aut. Inwestor mu już w kieszeni decyzję środowiskową. - Otwarcie City Outlet zaplanowano na początek 2014 r. - mówi Małgorzata Gęca z firmy CBRE, która zajmuje się szukaniem najemców do obiektu.

Przy ul. Mełgiewskiej ma też powstać elektrociepłownia opalana słomą. Jej budowę planuje norweska firma TergoPower. - Jesteśmy na etapie uzgodnień środowiskowych. Przygotowujemy też całą dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę - mówił kilka dni temu Einar Vangsnes, prezes firmy, w czasie spotkania z potencjalnymi dostawcami biomasy do zakładu. Tę część Lublina upodobały sobie też firmy logistyczne oraz takie, które świadczą dla nich usługi (powstało m.in. Centrum Logistyczne Mełgiewska).

Urzędnicy nie mają wątpliwości, że do podniesienia atrakcyjności tej części miasta przyczynił się remont arterii. - Dzięki jej przedłużeniu i budowie węzła na obwodnicy, obserwujemy duże ożywienie gospodarcze - uważa Mariusz Sagan, szef ratuszowego Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów. Zapewnia przy tym, że na kolejne przedsięwzięcia znajdzie się jeszcze miejsce. - Naprzeciwko byłej odlewni znajdują się wolne grunty przeznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego na aktywność gospodarczą - wymienia. Na inwestorów wciąż czeka też teren dawnej fabryki Daewoo z 22 hektarami wolnej powierzchni i sporą halą (prawie 35 tys. mkw.).

Przedsiębiorcy muszą się liczyć, jednak z wysokimi cenami działek. Specjaliści od rynku nieruchomości przyznają, że tereny w najlepszych lokalizacjach zostały sprzedane kilka lat temu. Kto chce je odkupić, musi dziś słono płacić, nawet kilka milionów zł za hektar.

Kurier Lubelski na Twitterze i Google+

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski