BOR-owiec nie jest winny wypadku

  BOR-owiec nie jest winny wypadku

  Witold Michalak

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  To nie Paweł T. z Biura Ochrony Rządu ponosi odpowiedzialność za wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający funkcjonariusza.
  Do wypadku doszło we wrześniu 2006 r. pod Lubartowem. Ford escort prowadzony przez Lucjana G. zjechał nagle na pobocze i uderzył w drzewo. W rozbitym samochodzie zginęło dwóch mieszkańców Parczewa: ojciec i syn.

  Prokuratura badając sprawę uznała, że odpowiedzialność za tragedię ponosi nie tylko Lucjan G. Zdaniem śledczych do nieszczęścia przyczynił się także Paweł T., który miał zajechać drogę fordowi i w ten sposób stworzyć niebezpieczną sytuację na drodze. Obaj mężczyźni zostali oskarżeni.

  Sprawą początkowo zajmował się sąd w Lubartowie. W czasie procesu biegli stwierdzili, że Paweł T. nie przyczynił się do wypadku. Jesienią ubiegłego roku zapadł wyrok. Mężczyzna został uniewinniony. Wina za tragiczny wypadek spadła jedynie na Lucjana G. Mężczyzna dostał karę dwóch lat więzienia, ale jej wykonanie zawieszono warunkowo tytułem próby na trzy lata.

  Z taką oceną zdarzeń nie zgodziła się prokuratura, która odwołała się od rozstrzygnięcia. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Lublinie, który utrzymał w mocy cały wyrok.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo