Indeks nie daje prawa do zniżek

  Indeks nie daje prawa do zniżek

  Michał Oksiński

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Spotkanie z kontrolerem biletów MPK może być stresujące. Przekonała się o tym studentka prawa, która nie miała przy sobie legitymacji. O tym, że jest uprawniona do zniżki, próbowała udowodnić okazując indeks. To nie wystarczyło. Kontroler zażądał dowodu osobistego i zagroził karą. Bagatela - 300 zł.
  Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Kobieta jest studentką V roku prawa, pisze pracę magisterską. Wypożyczyła książki i legitymację zostawiła w uniwersyteckiej czytelni.

  - Wielu studentów jest w podobnej sytuacji. Pomoce naukowe można wziąć do domu, jeśli zostawimy legitymację. Byłam przekonana, że indeks wystarczy, aby wylegitymować się podczas kontroli biletów - opowiada pani Katarzyna.


  Jechała autobusem linii 31. Około godz. 13, w pobliżu ul. Unickiej, do pojazdu wsiedli kontrolerzy. Spotkanie z nimi nie przebiegało w miłej atmosferze.

  - Kontroler zażądał dowodu osobistego. Kiedy odmówiłam, zostałam wywieziona na końcowy przystanek linii. Czułam się osaczona. Dodatkowo zagroził mi, że zostanę ukarana mandatem w wysokości 300 zł - relacjonuje studentka prawa.

  W końcu wylegitymowała się dowodem osobistym i otrzymała mandat za przejazd bez ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki. Teraz się zastanawia, czy konduktor naruszył procedury.

  Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji.

  - Z relacji kontrolera wynika, że studentka się awanturowała i nie chciała okazać dowodu tożsamości. Wcześniej twierdziła, że indeks gwarantuje jej prawo do ulgowego przejazdu, bo przecież jest studentką. Ponieważ kobieta była agresywna i żadne argumenty do niej nie docierały, kontroler poprosił o pomoc patrol policji. Dopiero wtedy wyciągnęła dowód tożsamości, który, jak się okazało, miała przy sobie. Kontroler odwołał też wtedy patrol policji - mówi Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK.

  Dodaje, że pasażerka powinna zwrócić się z ważną legitymacją studencką do siedziby MPK.

  Mimo że był to nieprzyjemny incydent, sprawa ma szansę na pozytywne zakończenie.

  - Po okazaniu legitymacji i wyjaśnieniu sprawy, kara zostanie anulowana, a owa pani zapłaci jedynie opłatę manipulacyjną, która obecnie wynosi 10 zł - zapewnia Weronika Opasiak.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo