Z okazji urodzin zamykają konto

  Z okazji urodzin zamykają konto

  Agnieszka Dziaman

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Michał z Lublina miał 26. urodziny w ubiegłym tygodniu. Spodziewał się życzeń i nietypowych prezentów. Nie sądził jednak, że niespodziankę przygotuje mu też bank...
  - Wybierałem się właśnie na imprezę urodzinową i potrzebowałem gotówki. Próbowałem skorzystać z bankomatu , ale okazało się, że konto jest zablokowane. Było już późno, więc nie mogłem wypłacić pieniędzy z kasy w banku, nie dało się też nic zrobić przez internet ani poprosić konsultanta, korzystając z infolinii. W urodziny zostałem z pustym portfelem. Jeden, wielki absurd - mówi Michał.

  W podobnej sytuacji bank stawia w urodziny wielu innych, młodych ludzi. Świadczą o tym choćby wpisy na forach internetowych. - Miałem taki sam przypadek. Brak szacunku do klienta jest rażący. Od ręki zlikwidowałem więc konto i teraz mówię o tym wszystkim znajomym - pisze internauta o nicku "klient". - Jest to bank skazany na wymarcie(...) Żadnej ewolucji, a jedynie zrażanie młodych ludzi - dodaje "pekało".

  Takie emocje wzbudzają praktyki banku wobec klientów, którzy posiadali Superkonto Student. Są to tanie usługi w prowadzeniu osobistego rachunku z możliwością dostępu do konta przez internet. Zgodnie z regulaminem banku prawo posiadania takiego konta wygasa z dniem ukończenia 26. roku życia. Potem rachunek powinien być automatycznie przekształcony w Superkonto. Klient powinien zgłosić się do banku, aby podpisać nową umowę bądź zrezygnować z usług PKO BP. - Nikt mi nie przypomniał, że po kilku latach korzystania z konta z dnia na dzień zostanę odcięty od pieniędzy i to jeszcze w dzień moich urodzin - mówi Michał.

  Dlaczego bank postępuje w taki sposób? Konsultanci twierdzą, że nie mają możliwości innego traktowania klientów. - Dlatego często się zdarza, że dostajemy telefony od zdesperowanych osób, które miały urządzić imprezę urodzinową, a okazuje się, że nie mogą wyciągnąć pieniędzy ze swoich kont - mówi jedna z konsultantek Banku PKO BP w Lublinie, która prosi o zachowanie anonimowości.

  Zapytaliśmy, czy PKO BP zamierza coś zmienić w swojej polityce? - Nic na ten temat nie wiem. Odpowiemy na piśmie - powiedział Marek Ryczkowski z biura prasowego PKO BP.

  Następnie w oficjalnej odpowiedzi otrzymaliśmy informację, w której jego przedstawiciele stwierdzili po prostu fakty: "Konta PKO BP oferowane studentom, czyli Superkonto Student są "zamykane". (...) W przypadku umów zawartych przed granicznymi datami PKO BP wysyła do klienta pismo, w którym proponuje przekształcenie rachunku Super-konta Student w Superkonto oraz informuje, że w przypadku nieprzyjęcia propozycji przez posiadacza rachunku umowa zostanie wypowiedziana."

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo