Festiwal Brudna Muzyka w Graffiti. Zagrają: Turbo, Mech, Dr....

  Festiwal Brudna Muzyka w Graffiti. Zagrają: Turbo, Mech, Dr. Hackenbush i All Alone (WIDEO)

  xlc

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Mech na koncercie w Graffiti w 2011 roku
  1/2
  przejdź do galerii

  Mech na koncercie w Graffiti w 2011 roku ©Archiwum/Agnieszka Goździejewska

  "Ktoś mnie bardzo chciał zagłuszyć, a potem zbił zupełnie, do cna. Przyciąć włosy, zamienić ciuchy, lecz moje życie całkiem odmieniła/Brudna muzyka, brudna muzyka, jest taka brudna, że aż przenika". To cytat z utworu "Brudna muzyka" zespołu Mech, który posłużył za motto jednodniowemu festiwalowi Brudna Muzyka Fest w Graffiti. Pierwsza edycja 19 kwietnia.
  Cały festiwal ma być w założeniu czymś więcej niż serią koncertów. Organizatorzy zapowiadają, że Graffiti stanie się po trosze areną cyrkową. Brzmi świetnie, bo może w Lublinie będziemy świadkami czegoś na kształt słynnego "The Rolling Stones Rock and Roll Circus", ale trzeba przyznać, że z tym "brudem" w tytule nieco organizatorzy przesadzili.
  Album "Córka generała" nie został zarejestrowany przez ZAiKS. Powód: rzeczoznawca stwierdził zbyt dużą liczbę przekleństw


  Owszem, w 1983 roku, z którego pochodzi cytowana piosenka, gitarowe riffy, długie włosy, kurtki z "telewizorem" i inne atrybuty metalowca były odrażające, brudne, złe. Jednak w 2013 roku nie sposób przypuszczać, by Mech mógł szokować i kojarzyć się z "niemoralnością, złem", jak definiuje Słownik Języka Polskiego. No, chyba, że ktoś przespał ostatnie trzydzieści lat w sztuce i muzyce.
  Tak czy owak, to właśnie Mech będzie jedną z dwóch gwiazd.  Drugą zostało Turbo, choć należy dodać, że kolejność wymieniania jest przypadkowa i nie ma związku ze statusem obu formacji. Nawet na reklamującym wydarzenie plakacie obie grupy są pisane czcionką podobnej wielkości i umieszczone na jednym poziomie. Po prostu nie sposób stwierdzić, która z nich zrobiła dla polskiej muzyki metalowej więcej.  Z całego zestawu artystów najmniej "brudu" ma hardrockowy All Alone z Bielska-Białej. Przynajmniej w tekstach i przynajmniej w porównaniu z kolejnym wykonawcą.

  Mowa o Dr. Hackenbushu, założonym przez Andrzeja "Zmorę" Rdułtowskiego. Co prawda, gdyby w Graffiti zagrał inny projekt Rdułtowskiego Dr. Huckenbush, można by spodziewać się nie tylko brudu, ale i jakiegoś oświadczenia lubelskich radnych. Tekstów piosenek Huckenbusha nie można bowiem zamieścić w gazecie nie narażając się na interwencję Rady Etyki Mediów.

  Co nie znaczy, że w "hakenbuszu pisanym przez A" Rdułtowski jest grzeczny jak aniołek. Ich ostatni album "Córka generała" z 2010 roku nie został zarejestrowany przez ZAiKS. Powód: rzeczoznawca stwierdził zbyt dużą liczbę przekleństw.

  Brudna Muzyka Fest, Graffiti, al. Piłsudskiego 13, 19 kwietnia, godz. 19.00, bilety 30-35 zł

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano


  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dr. HCKENBUSH

  Doctor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 46

  Album 'Corka generala' juz zarejestrowany. Do nabycia w najlepszych sklepach!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sprostowawszy (bez wesz)

  Doctor (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

  Mozna sie spodziewac nie tylko brudu . Zagra Dr. Hackenbush, ktory od 4 lat wykonuje:szlagery: Doctora bez cenzury ! No Mercy! No Cenzura! Miegwa.......

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo