Uczniowie "Zamoya" prezentują kolegom swoje hobby i pasje

  Uczniowie "Zamoya" prezentują kolegom swoje hobby i pasje

  Maria Krzos

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Kamil Łosiewicz jest uczniem drugiej klasy w II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Swoim hobby mógłby zaskoczyć niejednego rówieśnika.
  Od 12. roku życia Kamil zbiera monety. Pytany o ich liczbę nie odpowiada, bo jak mówi, nie liczy się ilość, ale jakość. Bywało, że aby zdobyć jakiś okaz, stał całą noc w kolejce pod Narodowym Bankiem Polskim.

  - Jeżdżę również na targi staroci, kupuję na Allegro - mówi Kamil. Wczoraj i przedwczoraj miał okazję opowiadać o swoim hobby kolegom ze szkoły, bo II LO zorganizowało wystawę jego monet. Najcenniejsze okazy zaprezentował również Krzysztof Dulniak, nauczyciel Kamila.


  - Numizmatyka to wyjątkowa pasja - tłumaczy Dulniak. - W moim przypadku zaczęło się, kiedy byłem początkującym nauczycielem i trwa już trzydzieści lat. Swoje monety przynoszę do szkoły, pomagają mi w nauczaniu historii.

  W przypadku Kamila kolekcję zapoczątkowała srebrna dwudziestozłotówka z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Potem były kolejne okazy, wśród których Kamil ma swoje ulubione. To seria monet poświęconych polskim zwyczajom związanym z różnymi świętami oraz kolejna, z wizerunkami polskich malarzy dziewiętnastowiecznych.

  Wystawa Kamila zatytułowana jest "Komnata Tajemnic Łosiewicza". To początek całego cyklu prezentacji, dzięki którym uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego będą się mogli pochwalić nietypowymi pasjami, i być może zarazić nimi kolegów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo