Czeka na zwrot nadpłaty

  Czeka na zwrot nadpłaty

  Magdalena Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Przez pół roku pani S. płaciła zaliczkę na poczet czynszu, którą obciążony był poprzedni właściciel mieszkania. Teraz domaga się zwrotu nadpłaty powstałej w tamtym okresie.
  - W 2006 roku kupiłam mieszkanie przy ul. Nadłącznej 4 w Lublinie. Po kilku miesiącach zorientowałam się, że zaliczka, którą płacę na utrzymanie budynku jest dosyć wysoka - opowiada kobieta. Pani S. zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie sprawy do Zarządu Nieruchomości Komunalnych. W tym czasie to ZNK administrował budynkiem.

  - Z odpowiedzi wynikało, że przez pomyłkę płaciłam tyle, co poprzedni właściciel.
  Miesięczną opłatę obniżono więc do 2 zł za metr kwadratowy. Nie było jednak mowy o zwrocie nadpłaconych pieniędzy. Stwierdzono tylko, że nadwyżka zostanie zaliczona na poczet przyszłych remontów - mówi oburzona lokatorka z ul. Nadłącznej.

  ZNK argumentuje, że trudno przewidzieć koszty utrzymania mieszkań, dlatego opłaty są naliczane zaliczkowo. - Raz w roku prowadzone jest rozliczenie kosztów budynków. Jeśli wystąpiła nadpłata, pieniądze są oddawane właścicielom - wyjaśnia Artur Cichoń, rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

  W 2008 roku ZNK przestał zarządzać nieruchomością przy Nadłącznej 4. Wtedy się okazało, że koszty utrzymania mieszkania przewyższyły opłaty wnoszone przez współwłaścicieli budynku. Pani S. ma teraz niedopłatę w wysokości ponad 50 zł. - Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że przez pół roku płaciłam więcej niż powinnam. Z rozliczenia ZNK nie wynika, by kwota, którą wpłacałam, zanim przyznano się do błędu, była wliczona do mojej kartoteki czynszowej - zapewnia pani S.

  W ZNK usłyszeliśmy, że tego typu wątpliwości należy wyjaśniać indywidualnie w zarządzie. Do sprawy wrócimy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo