Angelusy 2008

  Ewa Czerwińska

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Jak co roku o tej porze, na zimowym niebie Lublina pojawiły się anioły. To znak, że gala nagrody Angelus 2008 uhonorowała nowy zastęp ludzi wyjątkowych - takich, którzy potrafią dzielić się nadzieją z innymi.
  Nagrodę w kategorii Człowiek Służby Publicznej otrzymał Zbigniew Wojciechowski, były radny miejski, organizator pielgrzymek rodaków z Kazachstanu i Syberii do Polski. Jako sponsora Dzieł Parafialnych kapituła wyróżniła przedsiębiorcę Wojciecha Trykacza, a Ireneusza Parafiniuka z Białej Podlaskiej nagrodzono za działalność kulturalną. W kategorii Człowiek Kultury Medialnej dostrzeżono Miłosza Zielińskiego, redaktora miesięcznika Zoom.

  Tytuł Artysty Roku otrzymała tłumaczka literatury francuskiej Hanna Abramowicz, a w kategorii Wyobraźnia Miłosierdzia d0ceniono dr. Macieja Barczentewicza, ginekologa, obrońcę życia. Honorowego Angelusa przyznano w tym roku Andrzejowi Nikodemowiczowi, wybitnemu kompozytorowi i pedagogowi, lwowiakowi, od 1980 roku związanemu z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim - za odwagę w głoszeniu poglądów.

  Podczas gali odbyła się również aukcja charytatywna na rzecz chorej Renaty Rzepeckiej.

  Anielska gala  Inicjatorami Angelusa są ks. Ryszard Winiarski i Jerzy J. Bojarski. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. kompozytor Wojciech Kilar i kard. Paul Popaurd. Pierwsza gala odbyła się w 2005 roku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo