Mały Książę poszedł na ulicę Lędzian

  Mały Książę poszedł na ulicę Lędzian

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przeniosło się do nowego ośrodka, który powstał przy ul. Lędzian (boczna ul. Nałęczowskiej). - Przeprowadzka właśnie się zakończyła - poinformował wczoraj o. Filip Buczyński, szef hospicjum.
  Jako pierwszy w nowej placówce zaczął funkcjonować gabinet stomatologiczny. - To pierwszy ośrodek na Lubelszczyźnie świadczący tego typu usługi. Umożliwia przeprowadzenie zabiegów w pełnym znieczuleniu - przypominał o. Buczyński.

  Obecnie trwa wyposażanie innych pomieszczeń. - Czeka-my na meble do hostelu. To baza noclegowa dla rodziców dzieci, które przechodzą zabiegi. Łącznie będzie mogło w nim przebywać 80 osób - wyliczał o. Filip.

  Rusza też ośrodek rehabilitacyjny oraz wypożyczalnia sprzętu medycznego. Będzie też poradnia psychologiczna dla osób pogrążonych w żałobie.

  O. Buczyński nie ukrywa, że tempo prac oraz funkcjonowanie nowego domu dla dzieci zależą od pieniędzy. - Czekamy na każdą wpłatę od darczyńców, liczy się każdy datek - mówił o. Buczyński. Wyznał, że samo hospicjum, aby przyśpieszyć termin uruchomienia domu, zadłużyło się w banku. Kredyt wynosi blisko 4 mln zł.

  Nowa siedziba hospicjum ma ok. 4 tys. mkw. (w poprzedniej, przy ul. Hutniczej, było ok. 120 mkw.). - Wybudowanie placówki to pierwszy etap inwestycji. Już planujemy uzupełnienie ośrodka o kolejne obiekty - zapowiedział szef hospicjum.

  Chodzi o kompleks rekreacyjny. - Planujemy wybudowanie tam małej sceny, palcu zabaw, wiaty, gdzie pod dachem będzie można przebywać na świeżym powietrzu - wyliczał o. Buczyński. I tłumaczył: - Chcemy, aby ośrodek nie był tylko placówką, w której dzieci są skazane na zabiegi i pobyt w łóżkach. Pragniemy im też stworzyć warunki do wypoczynku, integrowania się, aktywizowania przez zabawę i sztukę.  Możesz pomóc

  Hospicjum im. Małego Księcia czeka na pomoc od osób i instytucji, które zechcą przekazać na rzecz ośrodka wsparcie finansowe. Informacje o formach pomocy czy przekazania darowizny można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. (081) 746 19 00 lub na stronie internetowej www.hospicjum.lublin.pl. Hospicjum ma status organizacji pożytku publicznego. Na jej cel możemy przekazać 1% podatku od naszych dochodów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo