Sport

    Kolejne zmagania pływaków o medale MP

    Kolejne zmagania pływaków o medale MP

    Krzysztof Szputarski

    Kurier Lubelski

    Kurier Lubelski

    Od jutra nasi pływacy rozpoczną rywalizację w zimowych mistrzostwach Polski juniorów w kategorii 16 lat (Władysławowo) oraz 17-18 lat (Oświęcim).
    Na pływalni we Władysławowie Lubelszczyznę reprezentować będzie skromna 6-osobowa ekipa (4 chłopców i 2 dziewczęta), natomiast w Oświęcimiu nasza ekipa będzie liczyć 17 osób (13 mężczyzn i 4 kobiety).

    Najliczniejsze ekipy wystawią lubelski Orlik i zamojska Orka (po 5 osób), lubelskie kluby Skarpa i Lublinianka (4). Ponadto w MP zobaczymy zawodników z Wisły Puławy (3) oraz Avii Świdnik i Fali Kraśnik, które wystawią jednoosobowe reprezentacje.


    W starszej kategorii na listach startowych są dwie nasze czołowe grzbiecistki: Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik) - olimpijka z Pekinu oraz Iwona Lefanowicz (Skarpa Lublin) - wielokrotna medalistka i rekordzistka Polski w różnych kategoriach wiekowych. Występ kraśniczanki stoi jednak pod znakiem zapytania.

    - Zuzanna jest po chorobie, kilka dni gorączkowała i przeleżała w łóżku, źle się czuje i jest bardzo osłabiona - mówi Grzegorz Mazurek, prezes Okręgowego Związku Pływackiego, ojciec i trener zawodniczki. - Decyzję o tym, czy wystartuje, podejmiemy dziś wieczorem w zależności od tego, jak będzie się czuła. Jest ona na innym etapie przygotowań i nie szykowaliśmy szczytu formy na tę imprezę, bowiem czekają nas ciężkie treningi do sezonu letniego i walka o minimum na mistrzostwa świata seniorów w Rzymie - dodaje. - Oprócz Lefanowicz o medale powinni walczyć jeszcze Maciej Certa z puławskiej Wisły w stylu zmiennym i Michał Bulak z Orki Zamość w stylu motylkowym, który jednak będzie musiał się zmagać z o rok starszymi rywalami - kończy.

    Ciekawie powinno być także w młodszej kategorii i nasi pływacy powinni również powrócić z jakimiś medalami.

    - W rywalizacji 16-latków najbardziej możemy liczyć na Marcelinę Radlińską z Orki Zamość, która największe szanse na medal ma na 50 i 100 m stylem motylkowym oraz na Adama Dubiela z Lublinianki, który jest wysoko na listach rankingowych na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 200 m zmiennym - mówi Wojciech Szopa, prezes UTS Orlik i członek zarządu Okręgowego Związku Pływackiego.

    Nasi pływacy walczyć będą nie tylko o medale i jak najlepsze lokaty, ale również o zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na wielomecze pływackie w różnych kategoriach wiekowych. A jest o co walczyć, bowiem odbędą się aż trzy takie imprezy. W dniach 21-22 marca we włoskiej Novarze rywalizować będą zawodnicy 15-16 lat, natomiast 4-5 kwietnia zaplanowano dwa kolejne mityngi - w cypryjskim Limassol (dziewczęta 13-14 lat, chłopcy 15-16 lat) oraz w greckich Atenach (dziewczęta 15-16 lat, chłopcy 17-18 lat).

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Legię Warszawa, w eliminacjach Ligi Europy zagra czwarta drużyna
    1 Legia Warszawa Live 37 43 21 10 6 70-32
    2 Piast Gliwice Live 37 40 20 9 8 60-45
    3 Zagłębie Lubin Live 37 38 17 9 11 55-42
    4 Cracovia Live 37 36 16 10 11 66-50
    5 Lechia Gdańsk Live 37 32 14 10 13 53-44
    6 Pogoń Szczecin Live 37 30 12 17 8 43-43
    7 Lech Poznań Live 37 27 14 6 17 42-47
    8 Ruch Chorzów Live 37 21 11 8 18 40-60
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Wisła Kraków Live 37 32 12 15 10 61-45
    2 Śląsk Wrocław Live 37 31 12 12 13 41-46
    3 Jagiellonia Białystok Live 37 28 13 6 18 46-62
    4 Korona Kielce Live 37 27 10 15 12 39-45
    5 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 26 10 12 15 39-50
    6 Górnik Łęczna Live 37 24 10 9 18 40-53
    7 Górnik Zabrze Live 37 23 6 18 13 38-51
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 37 20 9 12 16 45-63
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych
    1 Legia Warszawa Live 30 60 17 9 4 58-28
    2 Piast Gliwice Live 30 58 17 7 6 49-36
    3 Pogoń Szczecin Live 30 46 10 16 4 36-30
    4 Zagłębie Lubin Live 30 45 12 9 9 41-37
    5 Cracovia Live 30 45 12 9 9 57-42
    6 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 37-38
    7 Lechia Gdańsk Live 30 38 10 9 11 45-37
    8 Ruch Chorzów Live 30 38 11 6 13 37-46
    9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 30 38 9 11 10 37-46
    10 Korona Kielce Live 30 37 9 10 11 32-37
    11 Wisła Kraków Live 30 36 8 13 9 45-35
    12 Jagiellonia Białystok Live 30 35 10 5 15 37-54
    13 Śląsk Wrocław Live 30 34 8 10 12 28-37
    14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 30 33 8 9 13 33-43
    15 Górnik Łęczna Live 30 31 8 7 15 30-43
    16 Górnik Zabrze Live 30 25 4 14 12 33-46